"Rojst. Millenium". Jan Holoubek: to opowieść o odkupieniu win

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
"Rojst. Millenium". Jan Holoubek: to opowieść o odkupieniu win
Reżyser Jan Holoubek podczas przedpremierowego pokazu dwóch odcinków serialu "Rojst Millenium"Foto: PAP/Rafał Guz

- Myślę, że w największym uogólnieniu to jest opowieść o odkupieniu win. Wszyscy bohaterowie tego sezonu borykają się z tym odkupieniem. Dla niektórych kończy się to lepiej, dla niektórych gorzej - mówi o finałowym sezonie serialu "Rojst" jego reżyser Jan Holoubek. Trzecią część opowieści można oglądać w sieci od 28 lutego.

 • Od 28 lutego w sieci dostępny jest serial "Rojst. Millenium" - ostatnia część serii, której twórcami są Jan Holoubek i Kasper Bajon.
 • Jan Holoubek wyjaśnia, że ostatnia odsłona serii jest opowieścią o odkupieniu win.
 • Reżyser w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim zdradził, kiedy zamierza rozpocząć pracę nad nowym filmem.

"Rojst" to polski serial kryminalny, którego twórcami są Jan Holoubek i Kasper Bajon. Akcja trzeciej, finałowej części serii toczy się na przełomie wieków, jednak pojawiają się również retrospekcje do lat 60. - tam poznajemy wydarzenia z młodzieńczych lat wielu bohaterów. Po raz ostatni odwiedzamy w niej las na Grontach, w którym przez trzy dekady rozgrywała się pełna tajemniczych zbrodni i nieoczywistych tropów historia.

Jak wyjaśnia w radiowej Trójce Jan Holoubek, "Rojst. Millenium" przedstawia, w jaki sposób Filip Pławiak (kierownik Hotelu Centrum i jeden z bohaterów serii) doszedł do punktu, z jakiego poznajemy go w poprzednich sezonach serialu. - To w największym uogólnieniu jest opowieść o odkupieniu win. (...) Każdy z tych bohaterów jest naznaczony jakimś cieniem; poczuciem winy, że coś w przeszłości zrobił nie tak, jak powinien - tłumaczy twórca.

Najczęściej czytane:

Drugi sezon "Rojsta" otrzymał Orła dla najlepszego serialu. Czy kolejna część serii również będzie miała szansę na nagrody? - Nie mam zielonego pojęcia, czy udało nam się dogonić poziom pierwszych dwóch sezonów. Zostawiam to do oceny widzom i serdecznie zapraszam do oglądania - komentuje Jan Holoubek.

Nad czym pracuje Jan Holoubek?

Po zakończeniu prac nad "Rojst. Millenium" gość "Trójkowo, filmowo" nie zamierza odpoczywać. Obecnie Jan Holoubek pracuje z Kasprem Bajonem przy serialu "Heweliusz". Produkcja przypomni historię promu Jan Heweliusz, który zatonął na Morzu Bałtyckim w 1993 roku.

- "Heweliusza" napisał Kasper, ja może troszeczkę coś tam wmieszałem. Tekst jest od początku przejmujący, dramatyczny - opowiada Jan Holoubek. - Mamy za sobą bardzo trudne zdjęcia na Bałtyku i w portach. Ekipa jest w dobrym szwungu, my też - mówi reżyser i dodaje, że serial będzie się składał z pięciu odcinków. W produkcji zagrają m.in. Michał Żurawski, Konrad Eleryk, Magdalena Różczka, Michalina Łabacz, Justyna Wasilewska i Borys Szyc.

Nowy film Jana Holoubka? Reżyser wskazuje datę

Ostatnim jak do tej pory filmem pełnometrażowym Jana Holoubka jest "Doppelgänger. Sobowtór". W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim twórca zdradził, że ma już plany co do kolejnego obrazu. - Chciałbym nakręcić kolejny film w 2025 roku. Jestem już po słowie z producentami. Takie są plany; zobaczymy, co życie przyniesie - przyznaje Jan Holoubek.

- Scenariusz jest gotowy od dawna. To historia, która rozgrywa się zimą 1943 roku, gdzieś na wschodnich rubieżach Generalnej Guberni - zdradza reżyser.


Posłuchaj

8:22
"Rojst. Millenium". Jan Holoubek: to opowieść o odkupieniu win (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ponadto w audycji:

 • Orły 2024. W oczekiwaniu na ceremonię wręczenia nagród
 • Premiera zagraniczna: "Diuna: Część druga" w reżyserii Denisa Villeneuve'a;
 • Przed premierą: "Biała odwaga" w reżyserii Marcina Koszałki, spotkanie z odtwórcami głównych ról w filmie, Filipem Pławiakiem oraz Julianem Świeżewskim;
 • Aktualności filmowe.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 1.03.2024
Godzina emisji: 13.40

qch/IAR

wmkor

Polecane