Jan Holoubek i inni goście. "Trójkowo, filmowo" prosto z FPFF w Gdyni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jan Holoubek i inni goście. "Trójkowo, filmowo" prosto z FPFF w Gdyni
Jan Holoubek był gościem Ryszarda Jaźwińskiego w "Trójkowo, filmowo"Foto: PAP/Andrzej Jackowski

– Wydaje mi się, że ludzie będą mieli o czym gadać po wyjściu z kina – tak swój nowy film "Doppelgänger. Sobowtór" reklamuje Jan Holoubek. Reżyser był jednym z gości specjalnego wydania audycji "Trójkowo, filmowo", poświęconego w całości tegorocznemu Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych jest organizowany w Gdyni od 1974 roku i jest jedną z najstarszych imprez filmowych w Europie.
  • W programie tegorocznego festiwalu są trzy sekcje konkursowe: Konkurs Główny, Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Filmów Mikrobudżetowych oraz liczne pokazy pozakonkursowe i wydarzenia towarzyszące.
  • Gośćmi specjalnego wydania audycji "Trójkowo, filmowo", nadawanego na żywo z Teatru Muzycznego w Gdyni, byli twórcy pokazywanych na festiwalu filmów: Dorota Kobiela alias DK Welchman ("Chłopi"), Sławomir Fabicki ("Lęk"), Maciej Bochniak ("Freestyle"), Paweł Maślona ("Kos") i Jan Holoubek ("Doppelgänger. Sobowtór"), a także krytyk filmowy Marcin Radomski.

Pierwszym gościem Ryszarda Jaźwińskiego był reżyser Jan Holoubek. To właśnie od pokazu jego filmu "Doppelgänger. Sobowtór" rozpoczął się tegoroczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest to oparta na faktach historia człowieka, któremu służby specjalne PRL-u "skradły" tożsamość. W tej roli występuje Tomasz Schuchardt. Drugą wiodącą postacią w filmie jest agent bezpieki, w którego wcielił się Gieszał. Akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny – w Trójmieście i francuskim Strasbourgu.

Sobowtór dla mas

Holoubek uważa, że jego nowy film ma szansę trafić do szerokiej publiczności. – Wydaje mi się, że bohaterowie są ciekawi i że widzowie będą mogli utożsamić się z jednym lub z drugim, i że będą mieli o czym gadać po wyjściu z kina – stwierdził reżyser.

Gość audycji, mający na koncie m.in. bardzo popularny film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", a także seriale telewizyjne "Rojst" i "Wielka woda" powiedział, że jego najnowszy obraz jest kolejnym krokiem w jego karierze, którą traktuje jak drogę.

Film Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór" wejdzie do kin 29 września.

Posłuchaj

1:43:23
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2023 w Gdyni (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 22.09.2023
Godzina emisji: 13.05

kc

Polecane