Ostatni człowiek na Ziemi. Magdalena Wieczorek o roli w filmie "W nich cała nadzieja"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Ostatni człowiek na Ziemi. Magdalena Wieczorek o roli w filmie "W nich cała nadzieja"
W filmie "W nich cała nadzieja" (reż. Piotr Biedroń) występuje tylko jedna aktorka - Magdalena Wieczorek. Foto: Lukasz Dejnarowicz / Forum

– Przyszło to do mnie zupełnie nieoczekiwanie i niespodziewanie, tak jak większość rzeczy w tym zawodzie – mówi Magdalena Wieczorek o występie w filmie "W nich cała nadzieja". Jej rola jest szczególna, bowiem jest jedynym człowiekiem, jaki pojawia się na ekranie.

 • Film "W nich cała nadzieja" w reżyserii Piotra Biedronia miał kinową premierę 16 listopada 2023 roku.
 • Obraz opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym pozostał tylko jeden człowiek w towarzystwie robota-ochroniarza.
 • Jedyną rolę w filmie zagrała 28-letnia Magdalena Wieczorek.

Akcja filmu "W nich cała nadzieja" rozgrywa się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której na świecie pozostał już tylko jeden człowiek: Ewa. Kobieta musi walczyć o życie nie tylko z otaczającym ją światem, ale również z robotem wyposażonym w sztuczną inteligencję. – Jej codzienność wygląda tak, że jest bardzo samotna i uporczywie, wręcz desperacko szuka w tym robocie ludzkich cech. Chciałaby widzieć w nim przyjaciela, bo bardzo brakuje jej ludzi – mówi wcielająca się w rolę Ewy Magdalena Wieczorek.

Niespodziewany telefon

Aktorka przyznaje, że w ogóle nie zabiegała o to, aby wystąpić w tym filmie. – Przyszło to do mnie zupełnie nieoczekiwanie i niespodziewanie, tak jak większość rzeczy w tym zawodzie. Po prostu pewnego dnia zostałam polecona i odebrałam telefon od producentki filmu Beaty Pisuli. Zostałam poproszona o nagranie self-tape'u, czyli takiego samodzielnego nagrania castingowego. Scena liczyła 17 stron A4 tekstu i miałam niecałe 12 godzin, żeby opanować to pamięciowo i na drugi dzień nagrać to i wysłać. Ale wszystko się szczęśliwie potoczyło – wspomina rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Skromny, niskobudżetowy obraz Piotra Biedronia zdobył nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na Festiwalu Filmów Fantastycznych w Trieście we Włoszech.

źródło: YouTube / GALAPAGOS FILMS

Magdalena Wieczorek zaczynała karierę aktorską od niewielkich ról w filmach "Monument" Jagody Szelc i "Czuwaj" Roberta Glińskiego. Potem zagrała w kilku serialach, a pełnoprawny debiut na dużym ekranie przyniósł jej obraz Grzegorza Mołdy pt. "Zadra" (2022), w którym wcieliła się w rolę raperki.


Posłuchaj

50:27
Magdalena Wieczorek o roli w filmie "W nich cała nadzieja" (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ponadto w audycji: 

 • premiera zagraniczna: "Napoleon" w reżyserii Ridleya Scotta;
 • premiera polska: "Horror story" w reżyserii Adriana Panela – rozmowa z autorem oraz Jakubem Zającem, odtwórcą głównej roli w filmie;
 • Festiwal Filmów Azjatyckich Pięć Smaków online (do 3.12.2023): propozycje filmowe;
 • aktualności filmowe.

Posłuchaj

50:52
Wydarzenia tygodnia w świecie filmu (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też:

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 24.11.2023
Godziny emisji: 13.06, 14.06

kc/qch

Polecane