PoKolędzie JP2

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
PoKolędzie JP2
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/1000 Words

"PoKolędzie JP2" to wyjątkowa akcja Centrum Myśli Jana Pawła II, które zaprasza zespoły muzyczne, chóry i schole do wspólnego kolędowania z potrzebującymi. W ramach akcji kolędnicy odwiedzają przez cały styczeń hospicja, areszty, szpitale, domy dla bezdomnych czy domy dziecka.

Posłuchaj

Niezwykła akcja Centrum Myśli Jana Pawła II (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Trwa już siódma edycja tej akcji, której mottem są słowa "Niesiemy radość całemu światu". W poprzedniej edycji akcji uczestniczyło 47 zespołów, które zorganizowały 54 spotkania kolędowe w 17 miastach w całej Polsce. Z roku na rok te liczby są coraz większe.

– "PoKolędzie JP2" to akcja społęczno-muzyczna, która polega na tym, że osoby, które chcą i umieją śpiewać, które chcą pobyć z drugim człowiekiem, idą z kolędą do instytucji, gdzie przebywają ludzie chorzy, cierpiący, samotni. To są domy pomocy społecznej, szpitale, hospicja, ale i więzienia, domy dziecka i domy dla bezdomnych – wyjaśnia rzecznik prasowy Centrum Myśli Jana Pawła II Joanna Korzeniewska.

– Ta nazwa powstała z połączenia dwóch rzeczy: pokolenia JP2, z którym się utożsamiamy, oraz z tradycji chodzenia po kolędzie. Inicjatywa tej akcji wyszła od chórzystów Centrum Myśłi Jana Pawła II. Jest to już siódma edycja. Ta idea wyrosła na gruncie chęci dzielenia się radością Bożego NArodzenia w takich miejscach, gdzie ludzie nie mogą być na Święta w domu. Zobaczyliśmy jak wiele radości daje wspólne przebywanie i kolędowanie i zaprosiliśmy do współpracy inne chóry – dodaje Jan Krutul, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

***

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówimy o pomocy dla osób niesłyszących i działaniach Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym – ECHO, której celem jest zmniejszenie wykluczenia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych osób niesłyszących oraz zwiększenia ich szans na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Podopieczni fundacji, pomimo dysfunkcji słuchu, osiągają sukcesy w wybranych przez siebie zawodach. Wśród nich jest np. znany pianista. Są informatycy, artyści plastycy, asystenci prezesów wielkich firm.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Joanna Korzeniewska (rzecznik prasowy Centrum Myśli Jana Pawła II) Jan Krutul (dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II), Jarosław Gnioska (dyrektor Centrum Alzheimera w Warszawie)
Data emisji: 27.01.2019 
Godzina emisji: 23.08

ml

Polecane