Fundacja Forani – dla tych, którzy ucierpieli w wypadkach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fundacja Forani – dla tych, którzy ucierpieli w wypadkach
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Toa55

Fundacja Forani to niewielka organizacja, która powstała z odruchu serca. Jej założycielka, po tym jak uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego straciła swoje jedyne dziecko i długo walczyła o powrót do zdrowia, postanowiła pomagać ludziom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji i ucierpieli w wyniku nagłego zdarzenia.

wypadek samochodowy pomoc 1200m.jpg
Udzielanie pierwszej pomocy - jak reagować w nagłych wypadkach?

Moment, gdy zatrzymuje się ludzkie życie

Obecnie Fundacja Forani (OPP) pomaga wielu osobom poszkodowanym w wypadkach – zarówno komunikacyjnych, jak i tych, które zdarzają się w miejscu pracy, szkole lub w domu – a także ich bliskim. Według oficjalnych statystyk każdego roku wypadkom ulega 200 tys. osób. 

Ci, którzy zwracają się po pomoc do fundacji Iwony Lis, nie ponoszą żadnych kosztów. – Wypadek to moment, w którym zatrzymuje się ludzkie życie, niezależnie od tego, co było powodem. Osoba, która tego doświadcza, po prostu potrzebuje pomocy. Po to jesteśmy – podkreśla założycielka Forani.

"

www.fundacjaforani.org

Opublikowany przez Fundacja Forani Środa, 1 marca 2017

Fundacja uruchomiła i prowadzi ogólnopolską infolinię dla osób po wypadkach. Przygotowała też specjalny poradnik powypadkowy, który szczegółowo wyjaśnia, jakie działania można podjąć po wypadku, gdzie szukać pomocy.


Posłuchaj

50:28
Fundacja Forani i jej "aniołowie" (Czas niezwykły)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Jesteśmy kierunkowskazem"

– Staramy się pomagać w sposób kompleksowy, przede wszystkim informując. Ludzie po wypadku nie wiedzą, co zrobić, są w szoku. Nie wiedzą, w którą stronę się udać, o co zadbać na początku. Jesteśmy kierunkowskazem, który mówi: teraz najważniejsze jest leczenie, konsultacje medyczne, zadbanie o zdrowie fizyczne – wyjaśnia Iwona Lis.

Aby mieć środki na prowadzenie infolinii i pomoc potrzebującym, Fundacja Forani stworzyła sklep charytatywny, z którego cały dochód jest przeznaczony właśnie na tego typu pomoc. Organizacja zajmuje się też aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnościami. Dzięki niej zdobyło zatrudnienie, ale i też wróciło do normalnego życia wiele osób, także tych z bardzo dużym stopniem niepełnosprawności.

Fundację wspiera wielu "aniołów" wolontariuszy. Ambasadorem fundacji od 2017 roku jest Urszula Dudziak.

Infolinia powypadkowa Fundacji Forani - spot informacyjny/Fundacja Forani

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Iwona Lis (założycielka i społeczny prezes Fundacji Forani), Dominika Tomasiewicz (wiceprezes Fundacji Forani)
Data emisji: 28.01.2021
Godzina emisji: 23.07

kr

Polecane