3 wymiary gitaryAutorska audycja Piotra Barona, w której prezentuje muzykę artystów, bluesowych, rockowych i jazzowych.
Absurdy z WokandyPodatek od nierządu, grzywna za posiadanie kundelka albo powołanie się na samurajski kodeks honorowy w sprawie karnej – to tylko niektóre kuriozalne sprawy, które przedstawia i analizuje z przymrużeniem oka nasz prawniczy autorytet, Marcin Krężelok.
AnagrammarganAAnagram to wyraz utworzony przez przestawienie liter, głosek lub sylab innego wyrazu, wykorzystujący wszystkie litery materiału wyjściowego. A co w sytuacji, kiedy przez ten pryzmat spojrzymy na muzykę?
Apteka nocnaPaleta dźwięków wywodzących się z subkulturowego tygla artystycznego, związanego głównie z nową falą, od przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, aż po czasy współczesne.
Bardzo ważny problem europejskiMagazyn przedstawiający najważniejsze problemy związane z europejską ekonomią np. zatrudnieniem, migracją zarobkową, rynkami walutowymi.
Bed and Breakfast Audycja edukacyjna, w której autorzy o kulturze i zwyczajach panujących w krajach anglojęzycznych opowiadają po polsku i angielsku.
Cały ten rockAudycja Marka Wiernika obecna na antenie Trójki z przerwami od 40 lat. "Cały ten rock" od zarania skupiał się na graniu punk rocka i nowej fali, będąc przez wiele lat jedynym tego typu programem we wschodniej części Europy.
Departament rytmu"Departament rytmu" to audycja, która przeniesie Państwa do lat 70., 80. i 90. XX wieku.
Fajny filmCykl "Fajny film" to krótkie wywiady z twórcami filmowymi oraz rozmowy z filmoznawcami, krytykami i ludźmi upowszechniającymi kulturę filmową.
GH+ POP jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestselerów.
Informator ekonomicznyProwadzący w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne.
Kierunek DługowiecznośćW Polsce rośnie długość życia, niestety nie przekłada się to na życie w zdrowiu.
Koncert w TrójceStudio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.
Laboratorium Innych Częstotliwości "Laboratorium innych częstotliwości" to muzyka, kilka przemyśleń i tęsknota do spotkania z nieznanym. To zmiana. Na osi czasu i przestrzeni. W naszych wrażliwościach i spojrzeniach na świat dźwięków. Z głębi poniedziałkowej nocy.
Leniwe popołudnieLeniwe popopołudnie to w założeniu czas prywatny, domowy, przeznaczony tylko dla nas i naszych najbliższych.
Lista przebojów TrójkiW dniu 60. urodzin Programu 3 Polskiego Radia powróciła Lista Przebojów Trójki. W każdy piątkowy wieczór, podczas trzygodzinnego notowania Tomasz Miara prezentuje utwory cieszące się największą popularnością wśród słuchaczy Trójki. Co tydzień możesz wybierać ulubione piosenki spośród 33 utworów.
Muzyczne rozmowyAudycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w niedzielę rano. Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych.
News albo fake news? Oto jest pytanie!Jak weryfikować docierające do nas informacje, gdzie sprawdzać kontrowersyjne wiadomości, jak nie poddać się manipulacji stosowanej przez internetowych trolli?
Niezła historiaKrótka rozmowa z profesorem historii o jednym, dwóch ciekawych wydarzeniach historycznych przypadających danego dnia.
Pan TałykW audycji "Pan Tałyk" Tomasz Łysiak - pisarz, dziennikarz, scenarzysta oraz autor popularnej niegdyś audycji radiowej "DeDektyw Inwektyw" - opowiada m.in. o słowach, powiedzeniach, zwyczajach, historycznych anegdotach oraz kulturowych ciekawostkach. "Pan Tałyk" wyjaśni, dlaczego nie witamy się przez próg oraz dlaczego "rzezimieszek" nie mógł być średniowiecznym "kieszonkowcem".
Po drodze z TrójkąProgram poświęcony bezpieczeństwu i komfortowi jazdy. Radzimy jak dbać o samochód, jeździć bezpiecznie i ekonomicznie.
Podsumowanie dniaInformacje, które się liczą. Rozmowa, której opłaca się posłuchać. Plus trzy grosze reszty, które poprawią humor.
Pora na TrójkęAudycja poranna ma zachęcić słuchaczy do rozpoczęcia dnia z Trójką. W sposób miły i ciekawy ma wprowadzić w dobry nastrój, zaintrygować do działania i przedstawić nowości, zdarzenia, opinie, ciekawostki, które często w natłoku dnia mogłyby słuchaczowi umknąć.
Proza czytana w TrójceW Programie Trzecim prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy.
Ranny wzmacniaczRanny, bo taka pora dnia. Wzmacniacz, bo ma pozytywnie nastroić i wzmocnić na pozostałą część weekendu. Muzycznie różnorodnie i przebojowo – z różnych dekad i szuflad.
Rocka klasyka według WiernikaKlasycy muzyki rockowej i rockowa klasyka we współczesnych wersjach plus fonograficzne rodzynki.
Samograj"Samograj" w Trójce przygotowują Radosław Nałęcz i Radosław Wojtas, który jest wydawcą audycji.
Śniadanie w TrójceProgram prowadzi Beata Michniewicz. Solidne sobotnie śniadanie. Godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia z elementami prognozy na najbliższe dni.
Świat do trzeciejPrzegląd najważniejszych wydarzeń międzynarodowych, opinie i eksperckie komentarze do sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej współczesnego świata.
Trójka budziDwugodzinny program mający na celu – muzycznie oraz słownie – przygotować nas na nadejście nowego dnia. Niezależnie od tego, czy akurat wracamy z pracy po nocnej zmianie, czy właśnie wstaliśmy – znajdziemy tutaj niespieszne dźwięki, które sprawią, że dzień, który właśnie wstaje, będzie jeszcze lepszy.
Trójka do trzeciejProgram towarzyszący z informacjami o bieżących wydarzeniach z różnych dziedzin życia. Wiele uwagi poświęcimy szczególnie zdrowiu i nowinkom technologicznym.
Trójka pod KsiężycemNajkrótsza definicja radia? Wystarczy jedna litera, spójnik: "z". Bycie razem, bycie "z" - to jest w radiu najważniejsze, prawda?
Trójka przed południemProgram o charakterze kulturalnym, z elementami edukacyjnymi. Nie zabraknie w nim prozy czytanej oraz informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych i artystycznych.
Trójkowo, filmowoAutorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.
Trójkowy detektywKryminały, przestępstwo, zbrodnia, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynosi prawdziwe życie, książki, filmy, seriale.
Trójkowy punkt technicznyWsiadamy w dowolny publiczny środek lokomocji (pociąg, autobus, tramwaj…) i poznajemy miejską technikę z innego punktu widzenia.
Trzy kwadranse jazzuW krainę jazzu zaprasza mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Najlepsze wykonania i ciekawostki - wszystko dla miłośników jazzu.
W antrakcie"W antrakcie" to nowa audycja w Programie 3 Polskiego Radia. Jej autorki Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz będą zachęcać słuchaczy do chodzenia do teatru.
W tonacji TrójkiAudycja muzyczna "W tonacji Trójki" od lat cieszy się wielką popularnością wśród słuchaczy.
Zagadkowa niedziela"Zagadkowa Niedziela" to edukacyjna audycja dla najmłodszych i ich rodziców. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy dotyczących otaczającego nas świata – co to jest bakteria, a gdzie znajduje się arteria? Co można zobaczyć szkiełkiem, a co gołym okiem?
Zapraszamy do Trójki W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki", podsumowujemy aktualny temat dnia, towarzyszy nam także muzyka.
Żyjemy w EuropieDyskusja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom europejskim w tym miesiącu, ukazująca funkcjonowanie instytucji i ustawodawstwa UE z punktu widzenia zwykłego obywatela.