Ekspert: ACTA2 posiada polityczny wątek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ekspert: ACTA2 posiada polityczny wątek
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

– Ta dyrektywa była wypracowywana bardzo długo, a wątek porozumienia niemiecko-francuskiego jest jednym z wielu kompromisów – powiedział w "Pulsie Trójki" Andrzej Godlewski z uniwersytetu SWPS. – ACTA2 jest stawiana na równi z Nord Stream 2 – dodał Wojciech Jakóbik z Biznesalert.pl.

Posłuchaj

Ekspert: ACTA2 posiada polityczny wątek (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Parlament Europejski we wtorek poparł dyrektywę cyfrową, nazywaną przez jej przeciwników ACTA2. Opowiedziało się za nią 348 europosłów, przeciwko było 274, a 36 wstrzymało się od głosu. Dokument nakłada m.in. na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały one nielegalnie skopiowane.

– Ta dyrektywa była wypracowywana bardzo długo i miały miejsce różne kompromisy, a wątek porozumienia niemiecko-francuskiego jest jednym z wielu – powiedział Andrzej Godlewski z uniwersytetu SWPS. – ACTA2 ma również polityczny wątek, ponieważ wiele środowisk jest zainteresowanych tym, żeby mobilizować część wyborców przed eurowyborami – mówił gość radiowej Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Niemcy wykorzystują swoja siłę w UE do tworzenia parasola ochronnego nad swoimi interesami. Obecnie ACTA2 jest stawiana na równi z Nord Stream 2 – stwierdził Wojciech Jakóbik z Biznesalert.pl. – Jako twórca treści w internecie chciałbym, żeby to co napiszę, mogło być cytowane, ale w taki sposób, który nie pozbawia mnie kliknięć, bo z tego mój portal żyje. Można się spierać jak te sprawy uregulować, ale trzeba coś z tym zrobić – dodał gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Andrzej Godlewski (SWPS) oraz Wojciech Jakóbik (Biznesalert.pl)
Data emisji: 27.03.2019 
Godzina emisji: 17.45

dn/ml

Polecane