Dwugłos polityków PiS i PO ws. przeprowadzania posiedzeń komisji ds. VAT

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dwugłos polityków PiS i PO ws. przeprowadzania posiedzeń komisji ds. VAT
Posiedzenie komisji ds. VATFoto: PAP/Radek Pietruszka

– Posiedzenia niejawne komisji ds. VAT są bardziej merytoryczne niż te przed kamerami, ale nie byłyby zbyt interesujące dla widza – w ten sposób Kazimierz Smoliński, polityk PiS, odniósł się w "Pulsie Trójki" do zarzutów PO, która domaga się upublicznienia posiedzeń. – Podczas pierwszych prac każdej komisji rozstrzygają się istotne sprawy – stwierdził natomiast Arkadiusz Myrcha, poseł PO. 

Posłuchaj

Dwugłos polityków PiS i PO ws. przeprowadzania posiedzeń komisji ds. VAT (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Komisja śledcza ds. VAT zdecydowała o wezwaniu ośmiorga wiceministrów finansów z lat 2007-2015 oraz prezesa NIK. W środę PO krytykowała sposób przeprowadzania posiedzeń komisji mówiąc, że "odbywają się one niejawnie". O pracach komisji mówili w "Pulsie Trójki" Kazimierz Smoliński (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO). 

 Komisja pracuje jawnie. Tylko niektóre posiedzenia są zamknięte dla mediów. W czwartek opublikujemy protokół z posiedzenia komisji. Poza tym gdy nie ma kamer, praca jest bardziej merytoryczna  wyjaśnił Smoliński. Polityk ocenił również, że posiedzenia przygotowawcze komisji nie byłyby ciekawe dla widza. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z jego opinią nie zgodził się natomiast Myrcha. Pierwsze prace przygotowawcze każdej komisji to nie jest kwestia papierkowej nudy. Tam się rozstrzygają bardzo istotne sprawy m.in. o tym, kto będzie przesłuchiwany, jaki materiał dowodowy będzie brany pod uwagę. Pamiętajmy, że jeden z wniosków  w ramach prac roboczych  dotyczył rozszerzenia zakresu badania komisji śledczej ds. VAT  stwierdził poseł PO.

Więcej w audycji.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Kazimierz Smoliński (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO)
Data emisji: 12.09.2018
Godzina emisji: 17.44

kad/kw

Polecane