Będzie tzw. exit tax. Na czym polega "podatek od wyprowadzki"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Będzie tzw. exit tax. Na czym polega "podatek od wyprowadzki"?
Składanie PIT-11 jest obligatoryjne dla każdego pracodawcy. Foto: Joanna Dorota/shutterstock.com

Tzw. exit tax od firm i osób fizycznych, które chcą opuścić Polskę - to jeden z projektów zmian w podatkach. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".

Posłuchaj

Patrycja Goździowska i Kamil Cisowski o exit tax (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Patrycja Goździowska z Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan tłumaczyła, że celem tego projektu jest zatrzymanie odpływu kapitału wytworzonego w Polsce. Jak zaznaczyła, niektóre państwa europejskie już wcześniej zdecydowały się na wprowadzenie tego typu regulacji. – Z mniejszym lub większym sukcesem, gdyż w związku z tym jest cała lista orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE – dodała gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W Polsce exit tax ma wynieść 19 procent. Kamil Cisowski z Domu Inwestycyjnego Xelion mówił, że te działania wpisują się w szerszy trend obserwowany nie tylko w Europie. Jego zdaniem, robi się to po to, aby uniknąć sytuacji, w której przedsiębiorstwa wypracowują przychody w określonych krajach, a następnie podejmują próbę wyprowadzenia tych środków.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Patrycja Goździowska (Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan) i Kamil Cisowski (Dom Inwestycyjny Xelion)
Data emisji: 27.08.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/gs

Polecane