Co przyniesie czterodniowe posiedzenie KRS? Kiedy poznamy nowych sędziów SN?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co przyniesie czterodniowe posiedzenie KRS? Kiedy poznamy nowych sędziów SN?
Przewodniczący KRS Leszek Mazur podczas pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa dotyczącego wyboru kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

– Przyspieszenie przesłuchań pozwoli na szybszy powrót Sądu Najwyższego do normalnej pracy – powiedział na antenie Trójki poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Arkadiusz Myrcha z PO stwierdził z kolei, że jest to celowe działanie, by zdążyć przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.

Posłuchaj

Bartłomiej Wróblewski i Arkadiusz Myrcha o posiedzeniu KRS (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W czwartek Krajowa Rada Sądownictwa zajęła się wyłanianiem kandydatów na sędziów SN. Wnioski o powołanie wybranych przez Radę kandydatów trafią następnie do prezydenta. Wcześniej KRS odrzuciła wnioski posła PO Borysa Budki o odroczenie posiedzenia. 

 Nie znam wszystkich szczegółów prac KRS, ale myślę, że to przyspieszenie jest związane z tym, że Sąd Najwyższy powinien rozpocząć jak najszybciej normalną pracę. To uzasadnione, że te przesłuchania rozpoczęły się wcześniej. Termin dwóch czy trzech miesięcy był niezwykle długi. Jeśli opozycja wskazuje, że Sąd Najwyższy nie działa tak szybko, jak powinien, a Izba Dyscyplinarna nie działa, to po to jest ta procedura konkursowa, by te dwie izby jak najszybciej zaczęły działać  powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Arkadiusz Myrcha stwierdził, że "PiS chce zdążyć przed Trybunałem Sprawiedliwości EU, co jest działaniem nierozsądnym".  Być może później wszystko będzie trzeba odkręcać. Dla mnie jest to nieprzemyślane, chyba że są w stanie wiele zaryzykować, bo np. szykują się postępowania dyscyplinarne w tej izbie. Ta sprawa ma drugie dno, które niedługo pewnie poznamy  dodał poseł PO.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Bartłomiej Wróblweski (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO)
Data emisji: 23.08.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/kw

Polecane