"Ze sprawy Tomasza Komendy trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ze sprawy Tomasza Komendy trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski"
Tomasz KomendaFoto: PAP/Paweł Supernak

– To wielka plama na honorze całego państwa polskiego – powiedział, komentując sprawę Tomasza Komendy, karnista prof. Piotr Kruszyński. Marcin Wolny z Helisińskiej Fundacji Praw Człowieka dodał, że trzeba z tej sytuacji wyciągnąć wnioski na przyszłość

Posłuchaj

Piotr Kruszyński i Marcin Wolny o uniewinnieniu Tomasza Komendy (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Sąd Najwyższy uniewinnił w środę Tomasza Komendę, skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat. Sąd wskazał, że zdecydował się wydać wyrok uniewinniający "uwzględniając niebudzące wątpliwości dowody wskazujące na niewinność Tomasza Komendy". 

 W przypadku sprawy Tomasza Komendy mieliśmy do czynienia z koszmarnym zaniedbaniem ze strony organów ścigania. To wielka plama na honorze całego państwa Polskiego. Oczywiście takie pomyłki zdarzają się na całym świecie, ale to zawsze o jedną pomyłkę za dużo – poweidział Piotr Kruszyński.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marcin Wolny dodał, że "musimy zastanowić się jakie wnioski wyciągnąć na przyszłość".  To nie jest jedyna taka spawa, w której można złapać się za głowę. Niestety to są historie, które się zdarzają. Liczę na to, że ta sprawa będzie kamyczkiem, który ruszy lawinę  stwierdził Wolny.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: prof. Piotr Kruszyński (karnista), Marcin Wolny (adwokat, Helsińska Fudnacja Praw Człowieka)
Data emisji: 16.05.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/kw

Polecane