Odejście Kijowskiego pozwoli na odbudowę zaufania do KOD?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Odejście Kijowskiego pozwoli na odbudowę zaufania do KOD?
Mateusz KijowskiFoto: PAP/Leszek Szymański

– Cała obywatelska energia legła w gruzach – mówił o sprawie faktur lidera KOD Mateusza Kijowskiego Mieczysław Kasprzak z PSL. – Skala utraty zaufania jest tak duża, że Kijowski musi odejść z KOD – dodaje Maciej Konieczny z Partii Razem.

Posłuchaj

Mieczysław Kasprzak z PSL i Maciej Konieczny z Partii Razem o odwołaniu Mateusza Kijowskiego, smogu i legalizacji (Puls Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak poinformowało biuro prasowe KOD, zarząd Komitetu Obrony Demokracji przyjął uchwałę wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego stowarzyszenia Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z tej funkcji.

Czytaj także
Kod1200.jpg
Zarząd KOD wzywa Kijowskiego do ustąpienia

Sprawę w audycji "Puls Trójki" komentowali Mieczysław Kasprzak z PSL i Maciej Konieczny z Partii Razem.

W ocenie Mieczysława Kasprzaka, środki publiczne podlegają kontroli i takich błędów, jak ten popełniony przez lidera KOD-u, nie można popełniać. – Za pracę należy się wynagrodzenie i jeżeli Mateusz Kijowski pracował i miał za to brać wynagrodzenie, to powinien to robić oficjalnie – mówił poseł PSL. Jak dodał, działaniem Kijowskiego zawiedzeni są przede wszystkim sympatycy KOD-u. – Ludzie składają się na ten kapitał, oczekują rozwiązywania problemów, a tu się okazuje, że cała inicjatywa, cała obywatelska energia legła w gruzach – mówił Kasprzak dodając, że ucierpiało też zaufanie do KOD-u.

Z kolei jak dodał Maciej Konieczny z Partii Razem, jeśli chce się walczyć o przejrzystość w rządach, trzeba tę przejrzystość praktykować w organizacji, którą się samemu reprezentuje. – To jest oczywiste, że skala utraty zaufania jest tutaj tak duża, że Mateusz Kijowski musi odejść. Więc mnie ta decyzja o tyle cieszy, że jest szansa, by to zaufanie przywrócić. Cała masa ludzi zaangażowała się w politykę, w działalność społeczną. I szkoda, by oni poszli do domu zniesmaczeni, że demokratyczna polityka nie jest możliwa – mówił Konieczny.

Politycy w audycji pytani byli także m.in. o komentarze w sprawie zapowiedzianych przez Beatę Szydło rozwiązań mających przyczynić się do redukcji zanieczyszczenia powietrza.

Jak mówił Mieczysław Kasprzak, problem wciąż będzie się nasilał, dopóki nie podjęte zostaną zdecydowane kroki, a przede wszystkim nie powróci się do polityki wspierania źródeł odnawialnych energii. Z kolei zdaniem Macieja Koniecznego kluczem do poprawy jakości powietrza są dotacje dla najbiedniejszych do lepszej jakości paliwa opałowego.

Ponadto w audycji politycy PSL i Partii Razem komentowali sprawę legalizacji medycznej marihuany. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Łukasz Walewski

Goście: Mieczysław Kasprzak (Polskie Stronnictwo Ludowe), Maciej Konieczny (Partia Razem)

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 17.45

dad/ei


Polecane