Czy na miejskiej imprezie sylwestrowej możemy czuć się bezpiecznie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy na miejskiej imprezie sylwestrowej możemy czuć się bezpiecznie?
Trwa budowa sceny, na której odbędzie się koncert sylwestrowy w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

Sylwestrowe zabawy w tym roku, po wydarzeniach z Nicei czy z Berlina, odbędą się pod specjalnym nadzorem.

Posłuchaj

Czy będziemy mogli czuć się bezpiecznie w sylwestra? (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

- Zagrożenie terrorystyczne w okresie świąteczno-noworocznym utrzymuje się na podobnym poziomie, jak to miało miejsce 10 czy 15 lat temu. Od 2001 roku zawsze w tym okresie policja jest w stanie podwyższonej gotowości. Funkcjonariusze przygotowują się na ewentualne zakłócenia porządku - nie tylko na zamach terrorystyczny, ale również na zwykłe przestępstwa kryminalne - powiedział w audycji "Puls Trójki" ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem i City Security Andrzej Mroczek.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Oficjalnie nie mamy żadnych informacji o tym, żeby to zagrożenie było wyższe. Centrum Antyterrorystyczne nie podnosi poziomu zagrożenia terrorystycznego. Ale trudno sobie wyobrazić sytuację, że służby nie biorą pod uwagę tego, co niedawno się wydarzyło choćby w Berlinie [terrorysta wjechał ciężarówką w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym zabijając 12 osób] - wskazał Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Warszawskiego.

Wysłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Andrzej Mroczek (ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem, City Security) Mariusz Sokołowski (Katedra Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji:
28.12.2016
Godzina emisji: 17.45

kk/fbi

Polecane