Dymisja Cezarego Grabarczyka. "PO w zarodku zdusiła potencjalne zagrożenie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dymisja Cezarego Grabarczyka. "PO w zarodku zdusiła potencjalne zagrożenie"
Cezary Grabarczyk podał się do dymisjiFoto: Platforma Obywatelska/Wikimedia Commons/CC

W środę minister sprawiedliwości złożył na ręce szefowej rządu swoją dymisję w związku z doniesieniami o niezgodne z przepisami uzyskanie przez niego pozwolenia na broń. Ta sprawa była tematem "Pulsu Trójki".

Posłuchaj

Goście "Pulsu Trójki" o dymisji Cezarego Grabarczyka (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W wydanym oświadczeniu Cezary Grabarczyk podkreślił, że jego rezygnacja leży w interesie państwa i wymiaru sprawiedliwości. - Nie może być wątpliwości co do osoby pełniącej funkcję ministra sprawiedliwości - stwierdził. Ewa Kopacz przyjęła jego dymisję, a w czwartek poinformowała, że nowym szefem resortu sprawiedliwości będzie Borys Budka.
Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".
Czy ta szybka reakcja i nominacja to próba zamknięcia tematu przed wyborami prezydenckimi? Zdaniem gościa "Pulsu Trójki" prof. Henryka Domańskiego z Polskiej Akademii Nauk, Platforma Obywatelska chce wyjść z zaistniałej sytuacji jako formacja bezkompromisowa. - PO chciała uciąć dyskusję - podkreślił.
Prof. Mikołaj Cześnik ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zauważył, że gdyby nazwisko następcy Grabarczyka nie pojawiło się szybko, mielibyśmy giełdę nazwis i narzekania. - W zarodku zduszono to, co było potencjalnym zagrożeniem dla PO. Platforma ma dzisiaj inne problemy i ten dodatkowy nie jest jej potrzebny - stwierdził.
Czy działania PO w sprawie Cezarego Grabarczyka okażą się skuteczne? Jak tę sprawę może wykorzystać opozycja i jak wpłynie ona na sytuację wewnątrz Platformy? Wysłuchaj całej audycji, w której goście Trójki ocenili także kampanię prowadzoną przed wyborami prezydenckimi.
***
Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadził: Marcin Zaborski
Goście: prof. Henryk Domański (PAN), prof. Mikołaj Cześnik (SWPS)
Data emisji: 30.04.2015
Godzina emisji: 17.45
kk/iwo

Polecane