Kto nie widział goryla?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kto nie widział goryla?
Foto: Glow Images/East News

Co jest grą umysłu? Świadomego z nieświadomym? Pomaga to ocenić filmik Christophera Chabrisa i Daniela Simonsa, dwóch amerykańskich psychologów, którzy swój eksperyment opisali w książce "Niewidzialny goryl".

Posłuchaj

Kto nie widział goryla? - "Instrukcja obsługi człowieka", 26.02.2013
+
Dodaj do playlisty
+

- By być bardziej skuteczni, usuwamy pewne rzeczy, które nam zaburzają życie - opowiada Marek Rożalski, trener. Ekspert tłumaczy to obrazowo na przykładzie kobiet, które decydują się na dietę odchudzającą. - Zastanawiałbym się, co jej przyniesie korzyść. Dla jakiej ważnej rzeczy ona próbuje się odchudzić? - zwraca uwagę gość Grażyny Dobroń i przekonuje, że wbrew pozorom żyjemy w nadzwyczaj sensowny sposób.

- Każda rzecz, którą zrobimy, ma swój cel, wystarczy tylko troszkę poczekać. Kiedy już nie możemy sobie z czymś poradzić, coś jest piekielnie naruszone, nasz nieświadomy umysł mówi: pomogę ci, zachoruję - wyjaśnia Marek Rożalski.


Często większa skuteczność czy bardziej udane życie mają swoje korzenie w przeszłości i edukacji bycia szczęśliwym, czyli zobaczenia pozytywnych rzeczy w tym, co się w danej chwili dzieje. - Większość z nas w Polsce jest przyzwyczajana do tego, by zobaczyć negatywy, nam się to opłacało przez lata wojen, komunizmu, kiepskiego życia - podkreśla trener.
Dlaczego ulegamy codziennym iluzjom i umyka nam całe mnóstwo spraw? Posłuchaj całej audycji.
"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Polecane