Rutkowski występuje teraz na swój rachunek
2012-02-06, 09:02 | aktualizacja 2012-02-06, 11:02
Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza"): Działał jako prywatna osoba, złamał matkę psychicznie w kategoriach, jakich policja nie mogłaby użyć. (...) Wszyscy podejrzewali od samego początku, że to nie było porwanie, że ma w tym jakiś udział matka.
Posłuchaj
Dziś sekcja zwłok małej Madzi z Sosnowca, a w mediach wciąż komentowane są ostre słowa Krzysztofa Rutkowskiego o działaniach policji. Zdaniem Pawła Wrońskiego z "Gazety Wyborczej" początkowe działania policji, mimo wszelkich wątpliwości co do wiarygodności matki, ukierunkowane były na znalezienie żywego dziecka i należy przy ocenie pracy służb pamiętać, że inaczej się szuka żywego dziecka, a inaczej szuka się zwłok. - Wolę, żeby policja była chwilami nieskuteczna i dawała się hipotetycznie wodzić komuś za nos, niż żeby miałaby stosować metody psychicznego rozbrajania czy nacisku – przekonuje Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".
Krystian Hanke, prowadzący audycję, przypomniał, że dziś konsultacje u premiera w sprawie umowy ACTA zostały zbojkotowane przez większość protestujących organizacji, które twierdzą, że konsultacje to dla rządu zabieg czysto propagandowy. Organizacje podnoszą, że umowa ACTA jest bardzo niejednoznaczna i wiele zależy od interpretacji poszczególnych zapisów dokumentu, a to ustalane jest już na etapie negocjacji. Paweł Wroński zaznacza, że polskie prawo autorskie jest o wiele bardziej restrykcyjne od paragrafu o sankcjach karnych, przez co sprawa ACTA może się okazać kontrproduktywna. W ocenie Michała Szułdrzyńskiego jedynym wizerunkowym ratunkiem dla premiera jest to, by pokazać, że popełniliśmy błąd podpisując ACTA, ale i podjąć inne działania - wystąpić jako rzecznik przeciwników ACTA, ale zwolenników prawa autorskiego w Parlamencie Europejskim.
Goście Krystiana Hanke oceniali także działania wokół ostatecznej "walki" o kształt prawa emerytalnego i pomysł ludowców, żeby kobieta mogła przechodzić na emeryturę o rok wcześniej za każde dziecko. Pomysł wśród polityków PO nie wzbudza entuzjazmu. Zdaniem publicystów Platforma nie tylko nie pali się do rozwiązań zaproponowanych przez PSL, ale w ogóle nie pali się do reformy emerytalnej, mimo że musi ją wykonać. Robi to głównie po to, by uspokoić zewnętrznych obserwatorów, rynki i agencje ratingowe.
Co komentatorzy sądzą o lotnisku w Krzesinach i roszczeń, które się już nagromadziły w tej sprawie, dowiesz się słuchając całej rozmowy - "Komentatorzy - 6 lutego 2012".
"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35.
(ed)