Konflikt między PiS a opozycją. Kto zyska, a kto straci?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Konflikt między PiS a opozycją. Kto zyska, a kto straci?
Na zdjęciu wykonanym przez protestujących posłów: posłanki Nowoczesnej Ewa Lieder (z lewej) i Joanna Scheuring-Wielgus na sali plenarnej w SejmieFoto: PAP/---

- Pod koniec roku PO przejęła inicjatywę. Zobaczymy co z tego wyniknie - mówiła w Trójce Eliza Olczyk ("Wprost"). - PiS uniemożliwia bycie opozycją parlamentarną - stwierdził z kolei Marcin Celiński ("Liberte").

Posłuchaj

Eliza Olczyk ("Wprost") i Marcin Celiński ("Liberte") o sporze między PiS a opozycją (Komentatorzy Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

16 grudnia posłowie Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej zablokowali mównicę sejmową w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Od tego czasu grupa posłów z Platformy i Nowoczesnej stale pozostaje na sali plenarnej Sejmu.

Eliza Olczyk podkreśliła, że ten spór trzeba rozpatrywać przede wszystkim pod kątem wizerunkowym i - zdaniem dziennikarki - PiS sporo stracił, a Platforma dużo zyskała.

- Nie przełożyło się to jednak na sympatię społeczne, gdyż przez takie działania jak np. podwyżka płacy minimalnej, wprowadzenie stawki godzinowej, czy obniżenie wieku emerytalnego, PiS wciąż nie traci poparcia - dodała gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marcin Celiński stwierdził natomiast, że cały czas jesteśmy świadkami poszukiwania formuły opozycji. Jak mówił, PiS tego nie ułatwia.

- Dlatego rozumiem determinację posłów PO i Nowoczesnej. Ileż można próbować środkami parlamentarnymi. Zachowanie marszałka Kuchcińskiego pokazało, że PiS obywa się bez opozycji - zaznaczył dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadził: Marcin Pośpiech

Gość: Eliza Olczyk ("Wprost") i Marcin Celiński ("Liberte")

Data emisji: 27.12.2016

Godzina emisji: 8.37

mr/mp

Polecane