Decyzja KE ws. gazociągu OPAL zawieszona. "Warto pukać w unijne drzwi"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Decyzja KE ws. gazociągu OPAL zawieszona. "Warto pukać w unijne drzwi"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Flickr/travis

Korzystna dla Gazpromu decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zwiększenia przepustowości gazociągu OPAL - odnogi Nord Streamu - zwieszona. Postanowił tak unijny Trybunał Sprawiedliwości. Przychylił się tym samym do wniosku PGNiG oraz stanowiska władz Polski. O sprawie mówili komentatorzy Trójki.

Posłuchaj

Grzegorz Osiecki i Bogumił Łoziński o zawieszeniu decyzji KE ws. gazociągu OPAL (Komentatorzy Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") stwierdził, że w chwili obecnej mamy do czynienia z zawieszeniem wykonania decyzji, a finał zapadnie w momencie rozstrzygnięcia skargi polskiego rządu. Jak podkreślił gość Trójki, mimo wszystko jest to sukces i należy pogratulować PGNiG.

- Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie, ale to pokazuje, że warto pukać w unijne drzwi i tam dochodzić swoich praw - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") zwrócił uwagę, że cała ta sprawa rozstrzygnie się na płaszczyźnie geopolitycznej. Zdaniem dziennikarza nowy prezydent USA Donald Trump będzie układał się z Rosją i nie wiadomo na ile Władimir Putin będzie mógł sobie pozwolić, żeby podjąć decyzję o niestosowaniu się do tego wyroku, jeżeli on ostatecznie zapadnie na korzyść Polski.

Komentatorzy Trójki mówili również o proteście opozycji w Sejmie. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadził: Marcin Pośpiech

Gość: Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 8.37

mr/ei

Polecane