O żałobie i wsparciu dla tych, którzy się z nią mierzą - w Klubie "Trójki"
Jak być przy kimś, kto przeżywa żałobę po samobójstwie bliskiej osoby? Jak towarzyszyć mądrze - być uważnym, nie uciekać od trudnego tematu, ale i nie przekraczać granic? Jak być wsparciem dla tych, którzy zostali - w poczuciu bezradności i winy? Audycja Anny Kowalczyk dziś o 20.00 w Klubie "Trójki".
Jak być przy kimś, kto przeżywa żałobę?
Foto: Shutterstock
Samobójstwo bliskiej osoby pozostawia pytania, na które nie będzie już odpowiedzi i to najtrudniejsze: dlaczego? Często pojawia się ogromne poczucie winy, że nie zauważyło się sygnałów, które nie zawsze są oczywiste a także bezradność wobec historii która ma swój koniec.
Posłuchaj audycji Trójki:
O tym, jak przeżywa się śmierć najbliższych - i czy da się innym pomóc ją przeżyć w Klubie "Trójki" rozmawiać będą: ks. Tomasz Trzaska – suicydolog, konsultant kryzysowy, ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Nula Stankiewicz – dziennikarka i autorka książki: "Nie pójdziesz tam ze mną. Życie po stracie" i dr Marta Sałapata, psychotraumatolożka, ekspertka fundacji Życie Warte Jest Rozmowy.
Audycja Anny Kowalczyk dziś o 20.00 w Klubie "Trójki". Zapraszamy.
Magdalena Hejna