"W Rosji putinowskiej niewiele się zmienia". Politycy o śmierci Aleksieja Nawalnego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Wiceminister sprawiedliwości poseł KO Arkadiusz Myrcha podkreślił, że Aleksiej Nawalny jest ofiarą reżimu Władimira Putina. Gośćmi Beaty Michniewicz byli również: Anna Maria Żukowska z Lewicy, Marek Jakubiak z Kukiz’15, senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, Grzegorz Płaczek z Konfederacji oraz Błażej Poboży z Kancelarii Prezydenta. 

Arkadiusz Myrcha zauważał w radiowej Trójce, że rosyjskie władze od lat stosują te same represje. – Widać, że w Rosji putinowskiej niewiele się zmienia i niewiele wyciągają wniosków też z historii. Nadal kolonie karne, nadal zsyłki są taką największą formą represji. Nadal są kary za szerzenie poglądów innych niż prezydent Putin – mówił poseł KO.

"Oznaka słabości reżimów"

Błażej Poboży przywołał słowa prezydenta, który w piątek powiedział, że nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Aleksiej Nawalny jest ofiarą reżimu kremlowskiego. – Tego typu sytuacje, czyli sięganie po więzienie jest zawsze oznaką słabości tego typu reżimów – wskazał doradca prezydenta Andrzeja Dudy. 

Anna Maria Żukowska oceniła, że winnym śmierci Aleksieja Nawalnego, niezależnie od jej przyczyny, jest Władimir Putin. – Nigdy się nie dowiemy czy rzeczywiście Nawalny zmarł z przyczyn naturalnych, czy został zamordowany. Za tę śmierć winę ponosi Władimir Putin – powiedziała posłanka Nowej Lewicy. 

Posłuchaj

52:57
"W Rosji putinowskiej niewiele się zmienia". Politycy o śmierci Aleksieja Nawalnego (Śniadanie w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj więcej

***

Audycja: Śniadanie w Trójce
Prowadzący: Beata Michniewicz
Goście: Anna Maria Żukowska (Lewica), Marek Jakubiak (Kukiz’15), Krzysztof Kwiatkowski (senator niezależny), Arkadiusz Myrcha (Koalicja Obywatelska), Grzegorz Płaczek (Konfederacja), Błażej Poboży (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 17.02.2024
Godzina emisji: 9.05

IAR/nt/pr/wmkor

Polecane