Koncerty w 2024 roku. Na którą z muzycznych gwiazd fani czekają najbardziej?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncerty w 2024 roku. Na którą z muzycznych gwiazd fani czekają najbardziej?
Depeche Mode wystąpi pod koniec marca 2024 w Łodzi na dwóch koncertachFoto: shutterstock/Ben Houdijk

 W tym roku w Polsce odbędzie się wiele godnych uwagi koncertów i festiwali muzycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy zapowiadają, że przygotowują kolejne niespodzianki, bo kalendarz koncertowy jeszcze do końca nie jest wypełniony. Już wiemy, że w 2024 roku w Polsce wystąpią m.in.: Depeche Mode, Ed Sheeran, Lenny Kravitz i Taylor Swift. 

  • Jakie koncerty zagranicznych artystów czekają nas w Polsce w 2024 roku?
  • Koncerty gwiazd to doskonała wiadomość nie tylko dla melomanów.
  • Warszawa, Kraków czy Katowice? Które z tych miast może uchodzić za muzyczną stolicę Polski?

Już pod koniec miesiąca, bo 26 stycznia w warszawskim klubie Palladium wystąpi londyński producent techno Max Cooper, 2 lutego w Krakowie fani będą mieli szansę posłuchać występu Bonnie Tyler. 27 i 29 lutego w Łodzi zagrają Depeche Mode, a w czerwcu będzie można posłuchać na żywo Roda Stuarta. Na początku wakacji na Stadionie Narodowym w Warszawie wystąpi Metallica. W kolejnych miesiącach zagrają m.in. Ed Sheeran, Korn, Taylor Swift czy Lenny Kravitz

To będzie udany muzycznie rok?

– Cieszy fakt, że rok 2024 należy też do tego okresu, kiedy wielkie nazwy, wielkie nazwiska, wielcy artyści nie zapominają o Polsce. Można wspomnieć chociażby Stinga, który nie wiem już który raz, przyjeżdża do naszego kraju i wystąpi w czerwcu w Gdańsku. W Łodzi Rod Stuart również w czerwcu zaszczyci nas swoją obecnością. Jeżeli chodzi o legendy muzyki rockowej, metalowej, to wielkie wydarzenie na pewno będą przeżywali fani muzyki metalowej – mówi Michał "Grabek" Grabowski, dziennikarz muzyczny radiowej Trójki odnosząc się do koncertu zespołów Uriah Heep, Saxon i Judas Priest. 

 Czytaj także:

Koncerty cieszą nie tylko fanów, ale i włodarzy miast

Koncerty to także wydarzenia ważne dla miast, w których się odbywają. – Polskie miasta również nie chcą być gorsze. Mamy infrastrukturę całkiem dobrze przygotowaną do tego: drogową, lotniczą, bo to też jest bardzo ważne. Ci turyści przyjeżdżają na krótki okres, więc muszą dolecieć częstokroć z odległych państw samolotem, dojechać samochodem dość szybko i wrócić następnie do swoich miejsc zamieszkania. Jeśli ich zatrzymamy po koncercie jeszcze na dwa-trzy dni to będzie idealnie – mówi dr Adam Karpiński, specjalista do spraw turystyki z Uniwersytetu WSB Merito.

Do europejskiej stolicy koncertów, czyli czeskiej Pragi jeszcze nam daleko, ale nadrabiamy dystans. – Takim przykładem polskich marek koncertowych może być już wspomniana Warszawa, ale również Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław i przede wszystkim Katowice, które mają bardzo dobrą infrastrukturę koncertową. Mają dobrą też tradycję, chociażby jeśli chodzi o muzykę rockową i bluesowe. Tam te koncerty i różnego rodzaju imprezy odbywają się od wielu, wielu lat i przyciągają grono słuchaczy – zauważa ekspert. Jak dodaje, Warszawa zaś stara się rywalizować z Pragą, odnosząc na tej drodze drobne sukcesy.


Posłuchaj

2:55
Koncerty w 2024 roku. Na które warto czekać? (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W tym roku swoje trasy koncertowe planują także polscy artyści, między innymi Kult z Kazikiem Staszewskim czy sanah. 

TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR Concert Film Official Trailer/Taylor Swift

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Autor materiału reporterskiego: Aleksander Ziemiańczyk
Data emisji: 2.01.2024
Godzina emisji: 12.16 

gs

Polecane