"Spotkanie na ŻĄDAnie". Muzycy zespołu Mitra zapowiadają nowy materiał

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
  • Mitra z nowym wokalistą. Piotr Starzecki o swoim powrocie do muzyki. 
  • Zmiany w zespole, nowa energia i "pazur" na nagraniach. 
  • Muzyczna demokracja w Mitrze. "Każdy z członków wnosi do tego kawałek siebie"

– Udało się zagrać fajny koncert w Trójce – mówi Robert Baranowski, odnosząc się do występu Mitry w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w marcu 2022 roku. Dzięki temu występowi, który został świetnie odebrany, zespół koncertował przez całe lato w ponad 20 miejscowościach w Polsce, wszędzie spotykając się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. 

Nowi artyści, nowa energia

W 2023 roku do zespołu dołączył na pozycję frontmana Piotr Starzecki, który bardzo szybko wtopił się w grono muzyków, stając się nieodłącznym elementem formacji. Artysta przyznaje, że choć pierwsze spotkanie z zespołem było dość przypadkowe, to właśnie dzięki Mitrze i koncertom, na nowo poczuł, że żyje. – Całe życie byłem gdzieś związany z muzyką, potem miałem długą przerwę. Miałem okazję pojawić się na nowo, z fajnymi utworami, które Mitra już miała, bo działają w muzyce od dawna, ale teraz robimy już nowe numery z takim pazurem taneczno-energetycznym – mówi wokalista. Mitra ma już przygotowanych pięć kolejnych nowych utworów, które zaprezentują publiczności podczas zbliżającego się sezonu koncertowego. 

– Mam nadzieję stworzyć trochę nowy trend, nie podążamy jakimś utartym schematem. Robimy to, co kochamy, co wypływa z naszego serca. Nie ograniczamy się do konkretnego stylu muzycznego, oczywiście mamy jakąś wizję, jak ta muzyka miałaby wyglądać, co chcemy przekazać, jaką energię chcemy dać, ale czy to będzie bardziej balkan, czy bardziej swing to się okaże – mówi muzyk. 

Demokracja kluczem do sukcesu

Nowy wokalista, jak przyznaje Robert Baranowski, to nie jedyna zmiana w Mitrze. Skład zespołu zmienił się w dużym stopniu, część muzyków odeszła, pojawili się nowi. Jednocześnie, jak zauważa dziennikarz Trójki Tomasz Żąda, mimo tych zmian i otwierania się na nowe kierunki, styl Mitry wciąż pozostaje spójny. 

Najczęściej czytane

– W Mitrze jest pełna demokracja, jeśli chodzi o muzykę. Przynosimy pewien szablon, schemat utworu na próbę i każdy z członków wnosi do tego kawałek siebie, niezależnie od tego, czy jest to basista, akordeonista, trębacz czy puzonista. Każdy z nich macza palce w tym utworze. Cieszę się, że jest to odbierane jako ciągłość, a nie nowy rozdział – przyznaje Robert Baranowski.

Pochlebne recenzje, rosnące grono fanów

Pochodzący z Gdyni zespół Mitra w 2017 roku wydał debiutancki album "Klucz", który zebrał pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych. Dzięki koncertom w wielu polskich miastach grupa zjednała sobie wierne grono słuchaczy. W 2022 roku ukazała się kolejna płyta zatytułowana "Oj tam". W 2023 roku fani Mitry mogli się cieszyć kolejnymi trzema utworami. Najnowszy z nich "Jeśli chcesz odejść" jako nowość wspiął się na 18. pozycję w 92. notowaniu "Listy przebojów Trójki". 

MITRA - JEŚLI CHCESZ ODEJŚĆ/MITRA 

gs/mo

Polecane