"Problem trzech ciał" – nowy serial twórców "Gry o tron"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Problem trzech ciał" – nowy serial twórców "Gry o tron"
Czy "Problem trzech ciał" powtórzy sukces "Gry o tron"?Foto: Jonathan Brady/Press Association/East News

Nowy serial "Problem trzech ciał" może stać się jednym z wiosennych hitów platform streamingowych. Oprócz intrygującej fabuły ma niezaprzeczalny atut marketingowy w postaci twórców, którzy wcześniej nakręcili "Grę o tron".

  • Amerykańsko-brytyjski serial "Problem trzech ciał" jest adaptacją powieści chińskiego pisarza Cixina Liu.
  • Twórcami są David Benioff i D.B. Weiss, mający na koncie słynną "Grę o tron".
  • Fabuła serialu nie spodobała się chińskim władzom.

Brzemienna w skutkach decyzja podjęta w latach 60. XX wieku w Chinach przez młodą kobietę rozchodzi się echem w czasie i przestrzeni, a jej konsekwencje sięgają czasów współczesnych. Gdy prawa natury w niewytłumaczalny sposób chwieją się w posadach, zżyta grupa wybitnych naukowców łączy siły ze stosującym nietypowe metody detektywem, aby stawić czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości...

Zgodnie z duchem oryginału

"Problem trzech ciał" ma duże szanse, by stać się światowym hitem. Może poza Chinami, gdzie serial został skrytykowany za przedstawiony w nim obraz tzw. rewolucji kulturalnej Mao Tse Tunga jako czasów terroru i dławienia wolności. W nakręconej w 2023 roku chińskiej adaptacji powieści Cixina Liu ten wątek został całkowicie pominięty.

Twórcy nowego serialu zdecydowali się na spore zmiany w jego fabule względem książki, na której został oparty, zachowując przy tym ducha oryginału. – Mimo że w pewnych kwestiach poszli na skróty, a inne rozwinęli, to finalnie powiedziałbym, że jest to adaptacja z tych wierniejszych – uważa dziennikarz filmowy Nikodem Pankowiak.

Rozmach z "Gry o tron"

Serial "Problem trzech ciał" jest najnowszym dziełem duetu David Benioff i D.B. Weiss, mającego na swym koncie słynną "Grę o tron". – Czuć, że są to ludzie, którzy mieli już do czynienia z naprawdę dużymi produkcjami serialowymi, takimi, gdzie ten budżet jest naprawdę ogromny jak na standardy telewizyjne. Wiedzą, jak się poruszać w takich wielowątkowych historiach, dziejących się w różnych miejscach, jak poruszać się między wieloma postaciami – mówi gość Trójki.

Za jeden z największych atutów serialu Nikodem Pankowiak uważa to, że nie odkrywa on od razu wszystkich kart przed widzami. – Historia jest opowiedziana na tyle intrygująco, że po prostu chce się oglądać każdy kolejny odcinek, żeby dowiedzieć się więcej.

źródło: YouTube / Netflix Polska

Fani "Gry o tron" odnajdą w "Problemie trzech ciał" kilka znajomych twarzy. Na ekranie pojawiają się bowiem znani z hitowego serialu John Bradley, Liam Cunningham i Jonathan Pryce. Wiele wskazuje na to, że "Problem trzech ciał" doczeka się kontynuacji, w pierwszym sezonie serialu zekranizowano bowiem tylko pierwszą z trzech części trylogii Cixina Liu.


Posłuchaj

6:07
"Problem trzech ciał" – nowy serial twórców "Gry o tron" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Justyna Grabarz
Gość: Nikodem Pankowiak (dziennikarz filmowy)
Data emisji: 26.03.2024
Godzina emisji: 13.14

kc/mpkor

Polecane