Plecak, walizka czy torba: praktyczne rady co, w co i jak spakować wyjeżdżając na wakacje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Plecak, walizka czy torba: praktyczne rady co, w co i jak spakować wyjeżdżając na wakacje
Przed wyjazdem wakacyjnym warto dokładnie zaplanować co i w co zapakujemyFoto: shutterstock, Billion Photos

Czas wakacyjnych wyjazdów to zarazem czas odwiecznych dylematów: co ze sobą zabrać i w co to wszystko spakować. Inaczej pakujemy się jadąc samochodem, inaczej lecąc samolotem, nie bez znaczenia jest też przewidywany rodzaj wakacyjnej aktywności. Warto o tym wszystkim pomyśleć przed rozpoczęciem pakowania.

  • To, w co się pakujemy i co zabieramy ze sobą powinno być warunkowane naszymi planami i rodzajem przewidywanej aktywności
  • Zasada szafy kapsułowej pozwala szybko i łatwo dobrać ubrania, które powinniśmy zabrać na wyjazd
  • Bierzmy tylko to, co jest wygodne, potrzebne i do czego się przyzwyczailiśmy – radzi Alicja Ostolska aktorka i wielbicielka podróży

Jest stała lista, ale są też zasady

– Oczywiście mam listę rzeczy, które na pewno zabieram na wyjazd, ale przede wszystkim są zasady, których się trzymam. Bo wiadomo: to, co pakujemy zależy od rodzaju wyjazdu i od rodzaju aktywności jakie przewidujemy podczas tego wyjazdu: zatem możliwości jest mnóstwo. Jednak zasady przy pakowaniu się nie zmieniają – stwierdza aktorka Alicja Ostolska, doradca mody, ale też podróżniczka. – Zacznijmy od tego, co będziemy robić na wyjeździe i w co będziemy się pakować: w walizkę, torbę czy plecak? Ostatnio słyszałam nawet o czymś takim, jak torby od pościeli, szczególnie przydatne podczas podróży samochodem. Widziałam to i powiem szczerze, że to jest super opcja – zapewnia.

– Walizki wybierajmy raczej do samolotu, a jeśli jedziemy np. autobusem, polecam plecak – dodaje.

Szafa kapsułowa to podstawa

Jedną z zasad, których warto się trzymać pakując na wakacyjny wyjazd jest szafa kapsułowa. – Podróże są moją pasją, ale podróże łączą się z modą. Dlatego szafa kapsułowa to bardzo ważne pojęcie. Oznacza ono, że kolor, styl, ale także fason naszych ubrań musi być do siebie podobny. Na wyjeździe nie myślimy, tylko wyciągamy i się ubieramy – tłumaczy rozmówczyni Radosława Nałęcza. – Bierzmy tylko to, co jest wygodne, potrzebne i do czego się przyzwyczailiśmy. Bo często, kiedy bierzemy nowe rzeczy kupione na wyjazd, w ogóle w nich nie chodzimy. Sama to sprawdziłam – wskazuje.

Przeczytaj także


Posłuchaj

9:05
Jak i w co się spakować na wakacyjny wyjazd? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Gość: Alicja Ostolska (aktorka, doradca mody)
Data emisji: 7.07.2023
Godziny emisji: 7.11, 7.20

pr

Polecane