Zwiedzanie czy leżenie na plaży – gdzie będziemy odpoczywać latem?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zwiedzanie czy leżenie na plaży – gdzie będziemy odpoczywać latem?
Turyści podziwiają barcelońską katedrę Sagrada FamiliaFoto: Shutterstock/funkyfrogstock

Wakacje za pasem, więc pytanie o to, gdzie wybrać się na urlop, jest całkowicie zasadne. Jakie kierunki są preferowane? Czy po dwóch pandemicznych latach coś w tym względzie się zmieniło?

  • Wciąż najpopularniejszymi kierunkami zagranicznymi są Grecja i Turcja. W tym roku popularne są również Hiszpania i Bułgaria. Egipt, tradycyjnie, w chłodniejszych miesiącach
  • Coraz częściej odkrywamy swój kraj: Polacy decydują się również na spędzenie urlopu w kraju. Najpopularniejsze jest wybrzeże Bałtyku oraz Tatry

Grecja, Turcja, Hiszpania, Bułgaria

– Przez ostatnie dwa lata mieliśmy trudną sytuację związaną z covidem, później pojawiła się wojna na Wschodzie, ale mam nadzieję, że kryzys mamy już za sobą. Branża turystyczna cały czas się rozwija, wraca sprzedaż wyjazdów zagranicznych – deklaruje Artur Rezner z Forum Promocji Turystycznej. – Zmieniło się to, że Polska zagościła w świadomości Polaków jako dobre miejsce na wypoczynek – cieszy się.

– Natomiast jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, zmieniło się niewiele. Standardowo mamy ok. 30 procent turystów, którzy wyjeżdżają do Grecji, 30 procent do Turcji: co roku to się układa mniej więcej pół na pół – tłumaczy rozmówca Piotra Firana. – Myślę, że w tym roku przesunie się to w kierunku Turcji, gdyż Turcja od tego roku zniosła obowiązek paszportowy, więc Polacy mogą tam podróżować na podstawie dowodu osobistego – wskazuje.

– Mocne są również w tym roku Hiszpania i Bułgaria. Natomiast Egipt, tradycyjnie, to dobry kierunek, ale głównie w okresie chłodniejszym, czyli jesień, zima, wiosna – dodaje.

Rosjanie? Nie chcemy!

– Mamy sygnały, że Polacy nie chcą wypoczywać w hotelach, w których są Rosjanie, ale to dotyczy właściwie tylko dwóch krajów: Turcji i Egiptu. Trzeba pamiętać, że dla Rosjan cała Europa jest praktycznie zamknięta, więc pozostają im tylko właśnie te dwa kraje – wyjaśnia Trójkowy gość. – Nasi polscy klienci pytają, czy w danym hotelu będą klienci rosyjskojęzyczni, bo wolą wypoczywać w innym gronie.

Przeczytaj także


Odkrywamy Polskę

– Polska została ponownie odkryta. Mamy doskonałą bazę noclegową i naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Świetne hotele są zarówno na wybrzeżu, gdzie Polacy wypoczywają najczęściej latem, ale także w górach, na Podhalu. Bardzo dużo Polaków jeździ także w okolice Karkonoszy i Gór Izerskich na zachodzie kraju – opowiada Artur Rezner. – Pojawiają się już także krajowe oferty all inclusive oraz oferty spakietowane: wylot z Warszawy bądź Krakowa na wybrzeże zachodnie, do Goleniowa pod Szczecinem, transfer z lotniska oraz wypoczynek w okolicach Międzyzdrojów czy Kołobrzegu – wskazuje.


Posłuchaj

5:28
Gdzie w tym roku będą wypoczywać Polacy? (Bed and Breakfest/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Bed and Breakfast
Prowadzą: Raf UzarPiotr Firan
Gość: Artur Rezner (Forum Promocji Turystycznej)
Data emisji: 7.05.2022
Godzina emisji: 8.23

pr

Polecane