The Rolling Stones – album bez Charliego Wattsa, biografia perkusisty w sklepach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The Rolling Stones – album bez Charliego Wattsa, biografia perkusisty w sklepach
Charlie Watts zmarł w 2021 rokuFoto: Wolfgang Maria Weber / ddp images / Forum

Zapowiadana płyta grupy The Rolling Stones będzie pierwszą nagraną bez udziału Charliego Wattsa. Na otarcie łez fanom pozostaje biograficzna książka o życiu zmarłego dwa lata temu perkusisty, napisana przez Paula Sextona.

Kilka dni temu Mick Jagger umieścił na Twitterze krótki film wideo, na którym widać go grającego na gitarze do rytmu płynącej w tle muzyki. "Mam nadzieję, że macie się dobrze, ja wciąż jestem zajęty pracą w studiu" – napisał wokalista zespołu The Rolling Stones, zaostrzając w ten sposób apetyt fanów na nowy, długo oczekiwany album legendy rocka.

Na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się następca wydanego w 2005 roku krążka "A Bigger Bang", który pozostaje ostatnim studyjnym albumem Stonesów, zawierającym premierowy materiał. Z pewnością będzie to jednak płyta wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy nie zagra na niej perkusista Charlie Watts, który zmarł w sierpniu 2021 roku. Być może uda się wykorzystać jakieś partie zarejestrowane przez niego przed śmiercią, ale zdecydowaną większość nagra już jego następca.

Charlie gra dziś dobrze

Oczekiwanie na nowy album The Rolling Stones fani mogą sobie umilić lekturą wydanej ostatnio w Polsce książki "Charlie gra dziś dobrze" autorstwa Paula Sextona. Autor opisuje w niej szczegółowo życie Charliego Wattsa, najmniej rockandrollowego członka grupy, który swoją energię wykorzystywał do kultywowania różnych pasji. Należała do nich m.in. hodowla koni arabskich, o czym doskonale wiedzą polscy fani – muzyk wraz z żoną byli częstymi gośćmi na aukcjach w Janowie Podlaskim.

– Myślę, że po tę książkę powinny sięgnąć przede wszystkim osoby, które chcą zgłębić postać Charliego Wattsa. Jeśli ktoś w ogóle nie zna Stonesów, to w pierwszej kolejności powinien przeczytać jedną z licznych biografii zespołu, które są na naszym rynku, a dopiero potem sięgnąć po tę książkę, żeby zobaczyć, jak bardzo świat Charliego był miejscami odległy od świata Stonesów – mówi dziennikarz muzyczny Robert Filipowski.

Na razie nic nie wiadomo na temat planowanych koncertów zespołu The Rolling Stones. Pojawiające się pogłoski o tym, że muzycy mogą jeszcze w tym roku wyruszyć w trasę po Stanach Zjednoczonych, nie zostały jak dotąd oficjalnie potwierdzone.


Posłuchaj

4:45
The Rolling Stones – album bez Charliego Wattsa, biografia perkusisty w sklepach (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Robert Filipowski (dziennikarz muzyczny)
Data emisji: 29.05.2023
Godzina emisji: 14.36

kc 

 


Polecane