Zapora na granicy z Rosją. Sellin apeluje do opozycji: nie przeszkadzajcie w zabezpieczaniu polskiej granicy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił rozpoczęcie budowy tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim. Ma to związek ze zwiększoną liczbą lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do Kaliningradu oraz groźbą nowej fali migracji z tamtego kierunku.

– Mam prośbę do opozycji, aby nie przeszkadzali w zabezpieczaniu polskiej granicy – zaapelował w "Śniadaniu w Trójce" Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi Beaty Michniewicz byli również: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska), Adrian Zandberg (Lewica, Razem) oraz prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta).

Zdaniem prof. Andrzeja Zybertowicza "od kilkunastu lat jest rozwijana inżynieria wymuszonych migracji i są sygnały, że przymusowe migracje będą wymuszane nie tylko na granicy z Białorusią, więc trzeba wprowadzić taki system (zaporę), bo obniża on koszty działań czysto wojskowych". – Gdyby dopuszczono do przełamania granicy z Białorusią i do Polski napłynęłyby tysiące rzekomych uchodźców, wówczas nastąpiłaby destabilizacja w kraju i Polacy byliby tak zrażeni, że nie przyjęliby z otwartymi ramionami uchodźców z Ukrainy. Polska jako kraj niestabilny nie byłaby głównym hubem pomocy dla Kijowa i ta wojna mogłaby być wtedy przegrana  mówił.

Z kolei Jarosław Sellin zaapelował do opozycji.  Mam prośbę do opozycji, aby nie przeszkadzali w zabezpieczaniu polskiej granicy, pamiętamy, co działo się na granicy z Białorusią. Posłowie PO haniebnie się wtedy zachowywali, przeszkadzali służbom i oskarżali Straż Graniczną oraz wojsko. Z Królewca będzie kolejna próba ataku na Polskę i Zachód  mówił polityk PiS.

 Nie stawiajmy sprzeczności między budową zapory a przestrzeganiem praw człowieka. One się nie wykluczają. Jesteśmy dziś podatni na cyberataki, a o tym nie rozmawiamy  stwierdził z kolei Adrian Zandberg z Lewicy.

Marcin Kierwiński z PO przyznał, że jego zdaniem "zapora na granicy z Rosją nie zwiększa naszego bezpieczeństwa w sposób realny".  Robi to silna i nowoczesna armia, a przez 7 lat niewiele w tym zakresie zrobiono  dodał.

Posłuchaj

50:38
Zapora na granicy z Rosją. Sellin apeluje do opozycji: nie przeszkadzajcie w zabezpieczaniu polskiej granicy (Śniadanie w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadziła: Beata Michniewicz
Goście: Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska); Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość); Adrian Zandberg (Lewica); prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 05.11.2022
Godzina emisji: 9.06

dn/kor

Polecane