"Co to ma wspólnego z demokracją?". Kownacki o "wymuszanych zmianach" we władzach PO

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
tusk free shutterstock_1230635641 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: germanocentryczność Donalda Tuska nie wszystkim odpowiada

Goście Beaty Michniewicz rozmawiali w audycji "Śniadanie w Trójce" o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Wszystko wskazuje na to, że były premier i przewodniczący PO Donald Tusk obejmie stery w partii.

Najczęściej czytane

W opinii Katarzyny Lubnauer (Koalicja Obywatelska) zmiana przywództwa w partiach politycznych to "coś zupełnie naturalnego".  Statut przewiduje, że urzędujący przewodniczący PO może ustąpić  i zgodnie z tym statutem następuje zmiana  stwierdziła. Zasugerowała, że b. premier może zostać pełniącym obowiązki szefa Platformy.

Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Paweł Szrot zaznaczył, że Donald Tusk miał okazję wrócić do polskiej polityki w zeszłym roku i stanąć do walki o stanowisko głowy państwa.  Nie miał wówczas odwagi tego zrobić. To rzutuje na ocenę tego polityka  oświadczył.

tusk shutterstock 1200.jpg
"Widać napięcie generacyjne". Dr Rydliński o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki

Posłuchaj

51:05
Politycy m.in. o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki i zmianach w PO (Śniadanie w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+
 

Maciej Gdula (poseł Lewicy) jest zdania, że Donald Tusk "nie nakreślił żadnej wizji przyszłości".  Nie wiadomo z czym przychodzi do Polaków  ocenił. Wyraził zdziwienie "sposobem, w jaki wraca" do krajowej polityki szef EPL.  To jest wejście bocznymi drzwiami, coś, co przypomina przewrót pałacowy, a nie wybory w demokratycznej partii. To nie najlepszy początek  stwierdził.

Z kolei Bartosz Kownacki (PiS) wskazał, że ktoś musi zrobić miejsce, by Donald Tusk zasiadł w prezydium partii.  Ewa Kopacz  jedyna kobieta, która jest we władzach partii  prawdopodobnie będzie musiała zrezygnować, żeby zrobić miejsce Tuskowi  mówił. Jego zdaniem to dowód na "instrumentalne traktowanie kobiet" w Platformie Obywatelskiej.

***

Tytuł audycji: "Śniadanie w Trójce"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Goście: Bartosz Kownacki (PiS), Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta), Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska), Maciej Gdula (Lewica)
Data emisji: 03.07.2021
Godzina emisji: 09.08

pb

Polecane