Związki nieformalne a zapłodnienie in vitro

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Związki nieformalne a zapłodnienie in vitro
W sprawie in vitro pojawia się wiele wymagających odpowiedzi pytań. Jedno z nich brzmi: czy prawo do korzystania z metody powinny mieć pary niebędące małżeństwami?Foto: Glow Images/East News

Rząd przyjął projekt ustawy o in vitro, zgodnie z którym z metody będą mogły korzystać nie tylko małżeństwa, ale także pary pozostające w związkach nieformalnych.

Posłuchaj

Czy metoda zapłodnienia pozaustrojowego powinna być dostępna dla osób żyjących w związkach nieformalnych? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann zauważył, że do prowadzonego przez ministerstwo programu już teraz kwalifikowane są pary niebędące małżeństwami. - Dostęp do opieki zwrotnej jest powszechny i równy. Nie można go ograniczyć i uzależniać od tego, czy ktoś żyje w małżeństwie, czy nie - powiedział.

- To będzie rodziło pole do nadużyć. Bo kto sprawdzi, czy dane osoby naprawdę żyją w związku, czy nie? - pytał Andrzej Dera z Solidarnej Polski.

Goście i słuchacze audycji rozmawiali o kwestii mrożenia i adopcji zarodków oraz o tym, co zgodnie z zapisami projektowanej ustawy będzie dozwolone, a co - zabranione.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadził: Kuba Strzyczkowski
Goście: Sławomir Neumann (wiceminister zdrowia), Piotr Stępień (Instytut Genetyki i Biotechnologii UW, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN), Elżbieta Rafalska (PiS, sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny), Andrzej Dera (Solidarna Polska), Agnieszka Ziółkowska (osoba urodzona w wyniku zastosowania metody in vitro), Aleksandra Piotrowska (psycholog)
Data emisji: 11.03.2015
Godzina emisji: 12.05

iwo/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane