Nowe doniesienia ws. infoafery. "W Polsce z korupcją się walczy"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowe doniesienia ws. infoafery. "W Polsce z korupcją się walczy"
Foto: cba.gov.pl

"Dziennik Gazeta Prawna" ujawnia szczegóły śledztwa w sprawie afery przetargowej w administracji. Wynika z nich, że amerykańskie koncerny stworzyły system korumpowania Polaków odpowiedzialnych za cyfryzację.

Posłuchaj

Piotr Gabryel ("Do Rzeczy") i Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza") o aferze przetargowej w administracji, Sławomirze Nowaku i tzw. "ustawie o bestiach" (Komentatorzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Afera przetargowa w administracji - czytaj więcej >>>

- Można powiedzieć wiele o łapówkarskich zdolnościach firm amerykańskich, ale wiele można też powiedzieć o zwalczaniu przestępczości przez tamtejsze służby specjalne. Ich udział może sprawi, że akurat ta afera zostanie wyjaśniona - mówi Piotr Gabryel ("Do Rzeczy").

- Mamy z korupcją ogromny problem. Tej plagi, choroby toczącej Polskę, nie udało się do tej pory zwalczyć - ocenia gość "Komentatorów" w radiowej Trójce. - Powinniśmy o infoaferze myśleć jako o pewnym przypomnieniu, nieodrobionej do końca lekcji - dodaje.

O co chodzi w infoaferze? >>>

Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza") uważa, że w Polsce z korupcją się walczy i to dobrze. - Realna korupcja stale w Polsce spada - mówi. - Jeśli chodzi o infoaferę sytuacja jest o tyle ciekawa, że ta sprawa trwała wyjątkowo długo, przy nasilających się informacjach, że nic z tych systemów informatycznych nie wychodzi. Te systemy MSWiA bez przerwy szwankowały. To była nieustanna historia dziennikarska trwająca wiele lat - ocenia gość Trójki.

- Najciekawsze, że pewną rolę w całej aferze odgrywają ludzie, którzy walczyli z korupcją i zostali specjalnie zatrudnieni po to, żeby korupcję zwalczać - mówi Wroński.

Goście audycji "Komentatorzy" mówili także o Sławomirze Nowaku oraz tzw. "ustawie o bestiach".

Rozmawiał Krystian Hanke

kh/ei

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polecane