Fismoll "At Glade"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fismoll "At Glade"
FismollFoto: mat.pras.

W tym tygodniu przed południem gramy piosenki z debiutanckiej płyty młodego, polskiego muzyka Fismolla. Krążek zatytułowany jest "At Glade", czyli "Na Polanie".

To opowieść o świecie wrażeń widzianym oczami młodego, wrażliwego, kochającego naturę człowieka, wchodzącego w życie, poznającego ludzi, uczucia i samego siebie. "At Glade" jest płytą bardzo intymną, a przy tym różnorodną. Stylistycznie można ją wymienić obok płyt Bon Ivera, Bena Howarda czy Damiena Rice'a. Zachwyceni 19-letnim Fismollem artyści i dziennikarze tacy, jak Marek Niedźwiecki czy Katarzyna Nosowska, określają jego muzykę jako piękną, dojrzałą i na światowym poziomie.

/

Kompozycje, słowa oraz aranżacje są dziełem samego Fismolla, realizacją i produkcją brzmienia zajął się Robert Amirian, którego współautorstwa jest również część tekstów. Dopełnieniem tego tandemu jest słynna Mandy Parnell z Londynu, której mastering od lat jest integralną częścią brzmienia takich artystów, jak Björk, Sigur Ros, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, Royksopp czy Matthew Herberta, a która zgodziła się zmasterować również debiutancką płytę Fismolla po usłyszeniu kilku jego piosenek.
Lista utworów:
1. Flowering
2. To Dryad
3. Time Of Glimmers
4. Song Of Songs
5. Trifle
6. History Of The Moon
7. Let'S Play Birds
8. Close To The Light
9. Let Me Breathe Your Sigh
10. Look At This

Polecane