Nothing But Thieves "Moral Panic"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nothing But Thieves "Moral Panic"
Nothing But Thieves "Moral Panic"Foto: mat. promocyjne

"Moral Panic" to tytuł trzeciego albumu indierockowego kwintetu Nothing But Thieves, który ukazał się 23 października 2020 nakładem wytwórni Sony Music UK. Fragmenty płyty prezentujemy od poniedziałku do piątku o godz. 11:15 w paśmie "Trójka do trzeciej".

Na płytę "Moral Panic" złożyło się 11 utworów. "Is Everybody Going Crazy?" to siermiężna rockowa piosenka, której tekst skupia się na rozbitej, prawie nieistniejącej cywilizacji oraz na pragnieniu ucieczki, co może się odnosić do obecnej sytuacji na świecie. "Real Love Song", to utwór wyprodukowany przez Mike’a Crossey’a (The 1975, Arctic Monkeys and Wolf Alice) i jego tytuł mówi sam za siebie – to prawdziwa piosenka o miłości. Obdziera ona miłość z idealistycznych cech i opowiada o nieodwzajemnieniu i bolesnej rzeczywistości, z która wielu się spotkało. Czuje coś do Ciebie i nie chce mi przejść. Dzięki zdolnościom wokalnym Conora, jest to prawdziwy, euforyczny majstersztyk. 

"Dziennikarz w Kuala Lumpur spytał nas, dlaczego nie mamy wielu piosenek o związkach i miłości. Wcześniej o tym nie myśleliśmy. Odpowiedz na to pytanie była taka – tego typu piosenki są robione permanentnie i rzadko opowiadają o tym jaka miłość jest dla wielu ludzi. Utwory są często idealistyczne, w hollywoodzkim typie. Prawdziwa piosenka o miłości to próba napisania kawałka o miłości z perspektywy samoświadomości. Jest o tej mrocznej stronie – bolesna i nieodwzajemniona. To miłość stracona lub nigdy nie zdobyta. Dziękujemy dziennikarzowi z Malezji – gdyby nie Ty ten kawałek nigdy by nie powstał."

Nothing But Thieves Foto: shutterstock.com/Ben Houdijk Nothing But Thieves Foto: shutterstock.com/Ben Houdijk

"Real Love Song" i "Is Everybody Going Crazy?" to pierwsza twórczość zespołu od czasu ich EP z 2018 roku "What Did You Think When You Made Me This Way" oraz albumu z 2017 "Broken Machine". Ostatnie kilka lat były dla Nothing But Thieves prawdziwą przygodą. Zespół sprzedał 700 tysięcy albumów i zgromadził 750 milionów odtworzeń. Zyskali lojalną i sporą rzeszę fanów, dzięki czemu stali się jedną z najbardziej popularnych rockowych grup na świecie. Nothing But Thieves zagrali koncerty dla ponad 150 tysięcy osób w tym w londyńskim Alexandra Palace. 

Zespół grał podczas programów prowadzonych przez James’a Corden’a, czy Jimmiego Kimmela oraz podczas wyprzedanych koncertów od Polski po Holandię, gdzie zagrali dla 6 tysięcy osób. Z powodu pandemii, grupa musiała przesunąć w czasie liczne koncerty w tym występ dla 6,5 tysiąca fanów na Adrenaline Stadium w Moskwie. 

Nothing But Thieves to Conor Mason (wokal gitara), Joe Langridge-Brown (gitara), Dominic Craik (gitara, klawisze), Philip Blake (gitara basowa) oraz James Price (perkusja). 

Nothing But Thieves - Impossible (Official Video)/Nothing But Thieves

(mar. prasowe/kr)

Polecane