Bruce Springsteen "Letter to You"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bruce Springsteen "Letter to You"
Bruce SpringsteenFoto: mat. prasowe

To już 20. album studyjny Springsteena, pierwszy od płyty "High Hopes" z 2014 roku z E Street Band i ich pierwsza w współpraca od trasy The River Tour z 2016 roku.

"Letter To You" to rockowa płyta napędzona brzmieniem sygnowanym przez uwielbiany przez fanów Bossa zespół E Street Band. Wszystkie kompozycje zostały zarejestrowane w domowym studiu Bruce'a w New Jersey.

Sam artysta mówi o płycie tak: Kocham emocjonalną duszę "Letter To You". Kocham też brzmienie E Street Band, grającego na żywo w studiu w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, bez dogrywek. Stworzyliśmy ten album w pięć dni i okazało się to jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia.

"Letter To You" zawiera dziewięć nowych piosenek i trzy nowe nagrania jego legendarnych, ale wcześniej nie wydanych kompozycji z lat 70.: "Janey Needs a Shooter", "If I Was the Priest" i "Song for Orphans". Na albumie poza Brucem Springsteenem usłyszymy takich artystów jak: Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano i Jake Clemons. Za produkcje odpowiadał Ron Aniello i Bruce, za mix Bob Clearmountain, a za mastering Bob Ludwig.

Lista utworów:

1. One Minute You're Here
2. Letter To You
3. Burnin Train
4. Janey Needs A Shooter
5. Last Man Standing
6. The Power Of Prayer
7. House Of A Thousand Guitars
8. Rainmaker
9. If I Was The Priest
10. Ghosts
11. Song For Orphans
12. I'll See You In My Dreams

(mat. promocyjne)

Polecane