Poluzjanci zagrali w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Poluzjanci zagrali w Trójce!
Poluzjanci w TrójceFoto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Grają razem od czasu studiów w katowickiej Akademii Muzycznej. "Trzy metry ponad ziemią" to ich trzecia płyta. 25 marca Poluzjanci wystąpili w Trójce.
Album "Trzy metry ponad ziemią" zabiera nas w miejsce zasugerowane przez tytuł krążka. Wyrywa z rzeczywistości i - może nie z góry, ale z dystansu - o niej opowiada. Jak zwykle w przypadku Poluzjantów, są to niezwykle zgrabnie przedstawione historie o miłości lub o braku miłości. Są jeszcze te "inne piosenki", które chłopaki nazywają "zaangażowanymi społecznie". Jest kilka pięknych, nastrojowych utworów, a także ballada przy której nawet Pudzianowi ściśnie gardło i zaszkli oczy, ale nie zabrakło również ostrych, dynamicznych kompozycji funkowych, z których formacja słynie. Wszystko zagrane z klasą, wysmakowane muzycznie, a jednak niepozbawione przebojowości. Na poziomie przynajmniej "trzy metry ponad ziemią".

Zespół tworzą: Kuba Badach – śpiew, Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe, Marcin "Mały" Górny - instrumenty klawiszowe, Piotr Żaczek – gitara basowa, Przemysław Maciołek – gitara, Robert Luty – perkusja. Przy pisaniu tekstów z grupą współpracuje Janusz Onufrowicz.

Polecane