Reklama

reklama

"Komfortowa kawalerka" za 320 tysięcy złotych - w sam raz dla studenta?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Komfortowa kawalerka" za 320 tysięcy złotych - w sam raz dla studenta?
Na rynku sprzedaży i wynajmu mieszkań pojawia się coraz więcej mikroskopijnych kawalerek Foto: shutterstock/Zigmunds Dizgalvis

Ceny mieszkań w Warszawie i innych dużych miastach Polski są bardzo wysokie. Tym bardziej zaskakuje ogłoszenie, w którym na sprzedaż wystawiona jest malutka kawalerka za 320 tysięcy złotych. Sęk w tym, że powierzchnia tego "mieszkania" to… 10 metrów kwadratowych.

  • Ceny najmu mieszkań w pierwszym kwartale tego roku wzrosły w największych miastach o 4 procent. 
  • W akademikach brakuje miejsc dla wszystkich chętnych studentów. 
  • Problem mieszkań dla studentów dotyczy nie tylko Polski. Mieszkania czy pokoje do wynajęcia znaleźć jest trudno także w takich miastach jak Londyn, Rzym czy Paryż.

Posłuchaj

3:09
"Komfortowa kawalerka" za 320 tysięcy złotych - w sam raz dla studenta? (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Dostać się na wymarzone studia - to jedno. Żeby móc studiować, trzeba jednak gdzieś mieszkać. Z tym jest jednak problem. Ceny najmu w dużych miastach są bardzo wysokie. Niektórzy zastanawiają się więc nad wzięciem kredytu i kupnem mieszkania. Za ile można znaleźć tanią, małą "komfortową kawalerkę" w Warszawie? 

320 tysięcy za 10 metrów kwadratowych

320 tysięcy i masz własne lokum. Ale o powierzchni 10 metrów kwadratowych. Na jednym z portali z ogłoszeniami sprzedaży mieszkań umieszczono ofertę dotycząca takiej "komfortowej kawalerki" w Warszawie.



- To nie jest jedyne takie ogłoszenie - mówi Martyna Klasa, przewodnicząca NSZ. - Zdarza się, że mieszkania czy pokoje do wynajęcia są naprawdę małe. Mieszkanie w pokoju o powierzchni 6 metrów kwadratowych to za mało, by funkcjonować, i studenci zwykle nie decydują się korzystać z takich ofert - dodaje.  


Najczęściej czytane

"Bezdomny" student w dużym mieście 

Ta mikroskopijne "luksusowe mieszkanie", a może raczej pomieszczenie, bo trudno je nazwać mieszkaniem, według sprzedającego jest dobre m.in. dla studenta. Jeśli jednak uznamy, że 320 tysięcy to za dużo za taką "perełkę" wśród mieszkań, to jakie mamy inne wyjście? 



- W akademikach jest teraz więcej pokoi jednoosobowych, a co za tym idzie, miejsc jest po prostu mniej i ich brakuje - kontynuuje Martyna Klasa. - Poszukując mieszkania czy pokoju do wynajęcia, warto sprawdzać nie tylko największe platformy internetowe. Są też grupy, gdzie ludzie zamieszczają bezpośrednie ogłoszenia. Z doświadczenia wiem, że można tam znaleźć coś atrakcyjnego - dodaje. 


***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Robert Grzędowski
Autor materiału: Bartosz Bielecki
Data emisji: 3.09.2024
Godzina emisji: 7.49

dm/wmkor

Polecane