Wyjątkowe atrakcje Sudetów. Trójka nadawała z Siennej [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wyjątkowe atrakcje Sudetów. Trójka nadawała z Siennej [POSŁUCHAJ]
"Z głową w górach": tym razem Trójka jest w miejscowości Sienna, skąd plenerowe wydanie audycji "Zapraszamy na weekend" prowadzi Piotr FiranFoto: Polskie Radio

Dlaczego warto wybrać się na Festiwal Górski w Lądku-Zdroju? Jakie atrakcje zapewnia turystom najbardziej zalesiona gmina w Polsce? Co zobaczymy w Jaskini Niedźwiedziej, najdłuższej w całych Sudetach? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się ze specjalnego wydania audycji "Zapraszamy na weekend", nadawanego z Siennej.

  • Sienna była kolejnym przystankiem na zimowej trasie Trójki, w ramach cyklu "Z głową w górach".
  • Piotr Firan poprowadził plenerowe wydanie audycji "Zapraszamy na weekend" z ośrodka Czarna Góra Resort.

Kiedy zamiast śniegu z nieba pada deszcz, na stoku można spotkać narciarzy w pelerynach. Niektórzy z nich chodzą na czworakach. Dlaczego? Sprawdzał to reporter Trójki.


Posłuchaj

2:35
Na stoku Czarna Góra (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czarna Góra ma do zaoferowania wiele tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący narciarze, jak i zawodowcy. O szczegółach opowiedział Mateusz Herman z zarządu ośrodka Czarna Góra Resort.


Posłuchaj

7:06
Narciarskie atrakcje Czarnej Góry (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– To święto ludzi gór. To takie wydarzenie, podczas którego spotykają się wszyscy ci, którzy uprawiają turystykę i sport w górach, którzy w górach znajdują wytchnienie i przyjemność – tak o Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju mówił jego dyrektor Maciej Sokołowski.


Posłuchaj

4:03
O Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Co roku festiwal jest większy. Jest to już trochę naszą zmorą, jak w małym miasteczku, w którym mieszka pięć tysięcy ludzi, pomieścić drugie pięć tysięcy przyjezdnych. To nie jest malutka impreza – kontynuował dyr. Sokołowski.


Posłuchaj

6:20
O Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju, cz. 2 (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Urazy stawów kolanowych, barków i nadgarstków – ratownik sudeckiej grupy GOPR Marcin Tomczyk opowiadał o kontuzjach, jakie najczęściej dotykają narciarzy i snowboardzistów. Przekazał też słuchaczom kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa na stoku.


Posłuchaj

6:27
Ratownik GOPR Marcin Tomczyk o narciarskim BHP (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Posłuchaj

5:24
Szlaki turystyczne wokół masywu Śnieżnika (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
 

– Jesteśmy osobliwą gminą, ponieważ oprócz atrakcji przyrodniczych mamy także atrakcje infrastrukturalne – burmistrz Stronia Śląskiego Dariusz Chromiec mówił o tym, dlaczego warto odwiedzić najbardziej zalesioną polską gminę, w trzech czwartych porośniętą lasem.


Posłuchaj

10:20
Burmistrz Stronia Śląskiego Dariusz Chromiec o lokalnych atrakcjach turystycznych (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jedną z atrakcji turystycznych regionu jest Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, najdłuższa jaskinia całych Sudetów. W plenerowym studiu Trójki gościł jej dyrektor, Artur Sawicki.


Posłuchaj

6:36
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

3:06
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, cz. 2 (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Najważniejszy jest kask, to jest podstawa naszego bezpieczeństwa – Marek Jazłowiecki ze Szkoły Narciarsko-Snowboardowej Czarna Góra radził, jak dobrać odpowiedni ekwipunek przed udaniem się na stok.


Posłuchaj

8:06
Niezbędny ekwipunek narciarza i snowboardzisty (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Sprawdź też:

***

Cykl "Z głową w górach" to akcja zainicjowana przez Program 1 Polskiego Radia oraz radiową Trójkę. Podczas zimowych ferii dziennikarze odwiedzają popularne miejscowości górskie, skąd przygotowują plenerowe audycje, by być bliżej słuchaczy. Akcja ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwa na stokach oraz zaprezentowanie walorów turystycznych, krajoznawczych i kulturowych odwiedzanych miejsc. Słuchacze mogą liczyć na spotkania z prowadzącymi, obszerne relacje oraz ciekawe wywiady, przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Data emisji: 9.02.2024
Godzina emisji: 10.05

pr/kc/wmkor

Polecane