W poszukiwaniu dobrostanu. Jak wspierać siebie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W poszukiwaniu dobrostanu. Jak wspierać siebie?
W piątkowej audycji "Zapraszamy na weekend" Justyna Grabarz rozmawiała z Katarzyną Kałczyńską i Izabelą Augustyn o tym, jak dbać o swój dobrostanFoto: Shutterstock/Caterina Trimarchi

– To bardzo bogata przestrzeń inspiracji. Wychodzimy z założenia, że ludzie mają różne potrzeby i my je staramy się zaspokoić, pokazać drogi – mówią Katarzyna Kałczyńska i Izabela Augustyn, zapraszając na Targi zdrowia, natury i rozwoju świadomości "Dobrostan", któremu towarzyszy "Wegemania", Festiwal kuchni roślinnej i owocowej w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki.

  • Przesilenie wiosenne to stan szczególnie trudny dla naszego organizmu. 
  • Dobra dieta, ćwiczenia i praca z emocjami, czyli jak dbać o swój organizm?
  • Zero waste, jak przejść od deklaracji do praktyki?

– U schyłku zimy, kiedy daje o sobie znać wiosenne przesilenie, przychodzimy do państwa z takim inspirującym projektem, jakim jest "Dobrostan", będący alternatywą dla życia w pędzie, zmęczeniu i ciągłym stresie – mówi jedna z organizatorek, zapraszając do odwiedzenia weekendowych targów, warsztatów, wykładów i koncertów, jakie obędą się w ramach Targów "Dobrostan".

Dlaczego przesilenie jest dla naszego organizmu trudnym momentem? - Przedwiośnie to czas zwiększonych infekcji. Od jesieni do wiosny chorujemy mniej więcej dwukrotnie, przez co czujemy się bardziej zmęczeni. To okres, w którym nasila się większość alergii – mówił w Polskim Radiu dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny.

Jak zadbać o swoje zdrowie?

Co przygotowali organizatorzy? Będę warsztaty poświęcone diecie i jej wpływowi na pracę naszego mózgu z uwzględnieniem szczególnie korzystnego wpływu olejów, ale będę też zajęcia, które wskażą sposoby na walkę z jedną z największych plag współczesności, jaką jest stres. – Będzie tematyka związana z pracą z uważnością, z technikami oddechowymi – dodaje współorganizatorka, wskazując także na zajęcia wspierające prace z emocjami.  

W sobotę zaplanowano m.in hipnozę na wesoło. Zajęcia poprowadzi Rafał Gamszej, który na co dzień pracuje jako hipnoterapeuta. – To będzie taki akcent na wesoło. Zapraszamy też na jogę śmiechu, która będzie w niedzielę. Śmiejemy się razem, otwierając się na kontakt z ciałem, które reaguje na energię śmiechu. Stefan Janicki z projektu Endorfinacja poprowadzi tę praktykę. Jest to niesamowicie pogodny człowiek. Przyznam się, że sama się nie mogę doczekać, jak to będzie wyglądało – mówiła, nie ukrywając ciekawości rozmówczyni Trójki. 

Posłuchaj

10:40
Jak zadbać o nasz umysł i ciało? Propozycja weekendowych warsztatów (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Przeczytaj także:

 

Joga śmiechu - warm up | Karin Lesiak | TEDxLazarskiUniversity/TEDx Talks

Nie zabraknie także rozmów o zero waste. Wykład na ten temat poprowadzi Kuba Korczak, który jest związany z branżą kulinarną. – Zaprosiliśmy go, żeby pokazać, z czym to się je. Dużo się mówi o zero waste, natomiast już trudniej wdrożyć to do swojego życia, więc Kuba Korczak na pewno odpowie na wiele pytań – dodaje gościni Justyny Grabarz.


PAP/Maria Samczuk, Adam Ziemienowicz PAP/Maria Samczuk, Adam Ziemienowicz

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadziła: Justyna Grabarz
Goście: Katarzyna Kałczyńska i Izabela Augustyn (organizatorki Targów zdrowia, natury i rozwoju świadomości "Dobrostan")
Data emisji: 15.03.2024
Godzina emisji: 10.16

gs

Polecane