Maria Sadowska – serial o influencerach i płyta z Gooralem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
  • 47-letnia Maria Sadowska działa z powodzeniem na scenie muzycznej i w świecie filmu. Jako wokalistka ma w dorobku osiem płyt studyjnych. Reżyserowała m.in. takie filmy, jak "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" i "Dziewczyny z Dubaju".
  • Wspólnie z dziennikarką i aktywistką Mają Staśko pracuje obecnie nad serialem opowiadającym o świecie polskich influencerów i patostreamerów.
  • Sadowska nagrała ostatnio piosenkę z zespołem Malarze i Żołnierze, przygotowuje też kolejny solowy album muzyczny.

W ostatnich latach artystyczne talenty Marii Sadowska znajdowały ujście przede wszystkim w świecie filmu. W 2021 roku do kin weszły jej "Dziewczyny z Dubaju", od paru lat reżyseruje też telewizyjny serial "Rodzina na Maxa". Najbliższym projektem Sadowskiej jest realizowany wspólnie z Mają Staśko projekt opowiadający o środowisku polskich influencerów. Za inspirację posłużyła afera obnażająca patologie w tym środowisku, tzw. Pandoragate.

Temat, o którym bardzo mało wiemy

– To jest bardzo ważny temat, który trzeba podjąć, bo mam wrażenie, że nasze pokolenie – mówię o ludziach, powiedzmy, 35 plus – trochę rozmija się z rzeczywistością. W internecie istnieje cała druga rzeczywistość, o której my bardzo, bardzo mało wiemy – mówi Sadowska.

– To nie jest margines, to ma wpływ na ogromną ilość ludzi. To gigantyczny rynek, który zarabia ogromne pieniądze. Stoją za tym wielkie dramaty, ponieważ, niestety, jest to rynek skierowany do dzieci, skierowany na manipulację umysłami. Bardzo trudno jest nad tym zapanować, bo nie jesteś w stanie non stop kontrolować, co twoje dziecko ogląda – dodaje reżyserka.

Sadowska zwraca uwagę na fakt, że prawodawstwo nie nadąża za nowymi trendami w internecie. – W prawdziwym świecie mamy jakieś prawa, pewnych rzeczy się nie robi, nie mówi publicznie. Natomiast tam jest kompletnie dziki zachód.

Problem o wielu warstwach

Artystka ma zamiar zająć się zarówno działalnością tzw. patostreamerów, przekazujących przestępcze treści za pośrednictwem internetowych kanałów, jak i czymś, co nazywa się freak fights – organizowanymi przez influencerów, pozbawionymi reguł bijatykami w realnym świecie, podczas których na widowni często zasiadają dzieci.

Wspólny projekt Sadowskiej i Staśko miał być początkowo pełnometrażowym filmem, ale zanosi się, że powstanie z tego pięcioodcinkowy serial. – Jak zaczęłam w tym grzebać, to okazało się, że to ma bardzo wiele oblicz i warstw. Nie chciałam tego spłycić do opowieści opartej na Pandoragate, bo to jest tylko jedna z wielu rzeczy, składowa tego wszystkiego – tłumaczy gość Trójki.


Posłuchaj

10:15
Filmowe plany Marii Sadowskiej (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Malarze, żołnierze i Maria

Maria Sadowska ma także zamiar wskrzesić swoją karierę muzyczną, zawieszoną na czas filmowych aktywności. Pierwszym tego symptomem jest gościnny udział w nagraniu piosenki "Tylko ty i ja" zespołu Malarze i Żołnierze. Skąd pomysł na współpracę z legendą polskiego alternatywnego rocka?

– To jest sytuacja przyjacielska, ponieważ Norbert, który jest autorem tekstu, jest mężem mojej przyjaciółki Moniki Pyrek, wspaniałej polskiej medalistki. My się przyjaźnimy od wielu, wielu lat. Może niektórzy pamiętają, że kiedyś nawet nagrałam z Moniką taką piosenkę "Szybciej, wyżej, dalej" przed olimpiadą – opowiada wokalistka.

Utwór jest częścią nowego projektu Malarzy i Żołnierzy, w którym grupa zaprasza do wspólnych występów znane polskie wokalistki. Efekt końcowy będzie można usłyszeć na płycie pt. "Piosenki dla Pań i Panów".

Źródło: YouTube

Muzyczna częstotliwość miłości

Na tym jednak nie koniec muzycznych planów Sadowskiej na najbliższe miesiące. Piosenkarka pracuje nad kolejnym albumem podpisanym własnym nazwiskiem, a pomaga jej w tym producent Mateusz Górny, znany jako Gooral. – W tej chwili mamy na tapecie trzy numery; jeden już jest gotowy, ukaże się na wiosnę – zdradza Maria.

Tytuł piosenki, "Częstotliwość miłości", ma drugie dno. – Gooral jest człowiekiem, który jest bardzo wrażliwy na częstotliwości. Tworzy taką muzykę, która ma wpływać na różne sfery naszego ciała i naszego wnętrza. Nie wiem, czy państwo wiedzieliście o tym, ale jest coś takiego jak częstotliwość miłości, jest to stwierdzone naukowo. I właśnie w takiej częstotliwości zrobiliśmy ten utwór – mówi gość Trójki.

No Logo – rockowa odskocznia

Artystka udziela się też w zespole No Logo, prowadzonym przez jej męża Adriana Łabanowskiego. – Kocham ten projekt, bo to jest coś zupełnie innego. Ja się tam mogę wyżyć rockowo. Fajnie jest też być w takim kolektywie, gdzie nie jestem liderką – mówi Sadowska.

Z zespołem No Logo od wielu lat zaprzyjaźniony jest raper Liroy. Nagrali wspólnie utwór "Znamy się tak krótko", z udziałem Narodowej Orkiestry Dętej, a wiosną ruszają w trasę koncertową. – Zapraszam na koncerty, bo koncerty No Logo to jest naprawdę petarda! – zapewnia Maria Sadowska.


Posłuchaj

5:03
Muzyczne plany Marii Sadowskiej (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Maria Sadowska (wokalistka i reżyserka)
Data emisji: 8.02.2024
Godziny emisji: 13.14, 13.28

kc/wmkor

Polecane