Duży kameralny koncert, czyli Matylda/Łukasiewicz w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Duży kameralny koncert, czyli Matylda/Łukasiewicz w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
Matylda Damięcka - połowa duetu Matylda/ŁukasiewiczFoto: FOTON/PAP

Nie mają jeszcze płyty, ale już na swoje koncerty przyciągają tłumy. Najbliższy koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim miał odbyć się w kameralnej salce, ale zainteresowanie było tak duże, że trafili na główną scenę. Więc zagrają duży kameralny koncert. Duet Matylda/Łukasiewicz.

  • Duet Matylda/Łukasiewicz tworzą aktorka, graficzka, piosenkarka Matylda Damięcka oraz muzyk i autor tekstów Radek Łukasiewicz.
  • Koncert duetu Matylda/Łukasiewicz w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się w sobotę, 10 lutego.
  • Emocje, które biją od Matyldy ze sceny, bardzo poruszają publiczność, budzą żywą interakcję ze słuchaczami – mówi Jacek Skolimowski z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Znany-nieznany duet

Ona jest aktorką, rysowniczką, piosenkarką, on – muzykiem i autorem tekstów. Razem tworzą znany-nieznany duet. Znany, bo przecież ich nazwiska – Matylda Damięcka oraz Radek Łukasiewicz – bardzo wiele mówią. Nieznany, bo jeszcze nie wydali albumu, chociaż jest już gotowy i "na dniach" ma się ukazać. A na koncertach tłumnie zebrana  publiczność zna wszystkie teksty…

– Mamy doskonałą wokalistkę, bardzo charyzmatyczną, oryginalną, wrażliwą, a z drugiej strony bardzo zdolnego twórcę, kompozytora, muzyka, który tworzy ambitną muzykę pop dla osób dojrzałych z mądrymi tekstami – mówi o tym projekcie Jacek Skolimowski z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, gdzie już w niedzielę, 10 lutego, Matylda/Łukasiewicz zagrają koncert.


Trafiają swoim przekazem

– Mamy pokolenie starsze, bo to nie są artyści z TikToka czy pojawiający się w popularnych programach telewizyjnych, a mimo wszystko bardzo szybko zebrali własną publiczność. W ubiegłym roku, kiedy dostępne były dwa-trzy utwory na YouTubie i w rozgłośniach radiowych, na koncert przyszło ponad 250 osób. To się nie zdarza, żeby na podstawie trzech piosenek publiczność wyczuła, że to jest tak dobre, że warto przyjść – opisuje fenomen duetu Matylda/Łukasiewicz rozmówca Tomasza Miary. – A teraz, po roku, będziemy mieli co najmniej dwa razy więcej osób. Wciąż bez płyty to jest bardzo dobry wynik – zdradza.

– To są niby nowe piosenki, ale widać, że ludzie je znają. Widać, że trafiają swoim przekazem – dodaje.

Matylda/Łukasiewicz - Nudny rok/YouTube Adult Contemporary


Przeczytaj także


Koncert duetu Matylda/Łukasiewicz w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się w sobotę, 10 lutego.


Posłuchaj

6:11
Już w niedzielę 10 lutego koncert duetu Matylda/Łukasiewicz w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Jacek Skolimowski (Gdański Teatr Szekspirowski)
Data emisji: 6.02.2024
Godzina emisji: 14.12

pr/mpkor

Polecane