"Bridgertonowie" – kostiumowa bajka dla dorosłych wróci na ekrany wiosną

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Bridgertonowie" – kostiumowa bajka dla dorosłych wróci na ekrany wiosną
Bohaterowie serialu "Bridgertonowie" wrócą na ekrany wiosną 2024 roku.Foto: Shutterstock/Fred Duval

Serial "Bridgertonowie" doczeka się kontynuacji. Trzeci sezon popularnej kostiumowej produkcji ma mieć premierę wiosną 2024 roku.

  • Pokazywany przez popularny serwis streamingowy serial "Bridgertonowie" oparty jest na cyklu powieści współczesnej amerykańskiej autorki Julii Quinn.
  • Ten kostiumowy serial zadebiutował w grudniu 2020 roku. Do tej pory pokazano szesnaście odcinków, zgrupowanych w dwóch seriach.
  • – Nie da się ukryć, że jest to serial z XXI wieku, a sposób myślenia bohaterów jest mocno współczesny – mówi dziennikarka filmowa Marta Wawrzyn.

Trzeci sezon "Bridgertonów" przybliży losy Penelope Featherington (Nicola Coughlan). Po podsłuchaniu Colina Bridgertona (Luke Newton), który oczerniał ją przed swoimi przyjaciółmi, jej uczucia do niego diametralnie się zmienią…

Na czym polega fenomen "Bridgertonów"?

– To jest bardzo nowoczesny serial kostiumowy, począwszy od poruszanych tematów, a skończywszy na całej formule, oprawie muzycznej czy kostiumach – mówi dziennikarka filmowa Marta Wawrzyn.

Akcja serialu osadzona jest w Anglii początku XIX wieku, jednak jego twórcy pozwolili sobie na dość luźne potraktowanie realiów tamtej epoki. – Nie da się ukryć, że jest to serial z XXI wieku, a sposób myślenia bohaterów jest mocno współczesny – przyznaje gość Trójki.

Bajka uświadamiająca

Na ekranie poruszane są więc tematy mniejszości seksualnych, a ważne role odgrywają postacie o innym niż biały kolorze skóry, co w elicie brytyjskiego społeczeństwa sprzed dwustu lat było czymś niespotykanym. – Nie należy tego absolutnie traktować jako serialu historycznego – przestrzega Marta Wawrzyn.

Dziennikarka uważa, że "Bridgertonowie" są pewnego rodzaju bajką, mającą przy okazji zwracać uwagę na ważne w obecnie tematy. – Nie wszystkim to się podoba i oczywiście nie do każdego ten serial trafi – mówi rozmówczyni Tomasza Miary. 

"
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Netflix Polska (@netflixpl)

Trzeci sezon "Bridgertonów" ma być zaprezentowany w dwóch odsłonach – pierwsza z nich zaplanowana jest na 15 maja, a druga na 13 czerwca 2024 roku.


Posłuchaj

6:38
"Bridgertonowie" – kostiumowa bajka dla dorosłych wróci na ekrany wiosną (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Marta Wawrzyn (dziennikarka filmowa)
Data emisji: 14.12.2023
Godzina emisji: 13.13

kc/mgc

Polecane