CAVALIADA Tour 2023. - Emocje rosną z każdą godziną - mówi dyrektor Jakub Patelka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
CAVALIADA Tour 2023. - Emocje rosną z każdą godziną - mówi dyrektor Jakub Patelka
W konkursie Dużej Rundy o nagrodę MTP zwycięzcą został Michał Kaźmierczak. Foto: mat. promocyjne

Na warszawskim Torwarze trwa CAVALIADA Tour 2023. Ranga imprezy, decyzją Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, powróciła po czterech latach do trzech gwiazdek. Oznacza to, że odbędą się na niej aż trzy konkursy zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Ale  oprócz zawodów organizatorzy przygotowali również inne atrakcje.

  • Warszawska CAVALIADA Tour 2023 odbywa się w dniach 16-19 listopada na Torwarze. Na miejscu zameldowało się ponad 130 zawodników i 226 koni.
  • W trakcie warszawskiej CAVALIADY 2023 odbędą się trzy konkursy zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

CAVALIADA Tour 2023: zwyciężają pewniaki, ale są też zaskoczenia

CAVALIADA łączy w sobie cztery konkurencje jeździeckie: skoki przez przeszkody, WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego), ujeżdżenie i powożenie. Zawody zaczęły w czwartek rano, 16 listopada. - W czwartek i piątek mamy głównie konkursy skokowe i ujeżdżeniowe oraz WKKW. W sobotę i niedzielę wkraczają na arenę powozy, czyli powożenie - wylicza Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADA Tour 2023. - Przed nami trzy dni emocji, ale jesteśmy właśnie od tego, aby te emocje dostarczać. I one z godziny na godzinę rosną, bo zawsze popołudniami mamy te najważniejsze konkursy. Zwyciężają pewniaki, ale są też zaskoczenia - mówi.

- Są zawodnicy z końmi, są ekipy obsługujące i są kibice: każda z tych grup reaguje inaczej na to, co się dzieje. Tym bardziej że wielu zawodników przyjechało tu osiągnąć najlepsze wyniki, ale też zdobyć punkty do rankingu światowego. Wiec te emocje rosną chociażby z tego powodu - tłumaczy.

CAVALIADA Tour 2023: atrakcje także dla amatorów i dzieci

Na CAVALIADZIE atrakcje można znaleźć również poza główną areną zmagań. Każdym zawodom CAVALIADY towarzyszą m.in. targi. – Tutaj ponad 50. Wystawców prezentuje różne nowości: od specjalistycznych pasz, karm i suplementów poprzez ubiory dla jeźdźców i dla koni, aż po stanowisko doradcze Polskiego Związku Jeździeckiego - opowiada Trójkowy gość. - Na stanowisku PZJ np. te osoby, które chcą zacząć przygodę z jeździectwem, mogą się dowiedzieć, jak to zrobić - zachęca.

Nie zapomniano również o najmłodszych: - Bardzo dużą wagę przykładamy do tego, aby oprócz zawodów sportowych pojawiły się również inne atrakcje, pokazujące więź człowieka, jeźdźca, z koniem - wyjaśnia dyrektor Patelka. I wskazuje na CAVALIADA Show. To jeden z punktów corocznego programu, uwielbiany przez najmłodszych, ale również ich opiekunów: jeźdźcy pokazują niezwykłe, widowiskowe akrobacje i sztuczki. - One dostarczają również trochę innych emocji: nie sportowych, ale wizualnych - zapowiada.

CAVALIADA 2023 | wielkie święto jeździectwa/YouTube Polskie Radio

Przeczytaj także:


Posłuchaj

6:13
Trwa CAVALIADA Tour 2023 na warszawski Torwarze. Emocje rosną z każdą godziną (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Jakub Patelka (dyrektor CAVALIADA Tour 2023)
Data emisji: 17.11.2023
Godziny emisji: 10.13, 10.20

pr

Polecane