Cavaliada Warszawa. Dawid Kubiak: Torwar to dla mnie wyjątkowe miejsce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Cavaliada Warszawa. Dawid Kubiak: Torwar to dla mnie wyjątkowe miejsce
Dawid Kubiak na koniu Flash Blue B wystartuje w warszawskiej Cavaliadzie.Foto: PAP/Maciej Kulczyński

- Jestem związany sentymentalnie z tym miejscem - mówi o Torwarze jeździecki wicemistrz Polski, Dawid Kubiak. To właśnie w tej warszawskiej hali rozgrywane są zawody z cyklu Cavaliada Tour, w których gość Trójki reprezentuje nasz kraj.

  • Cavaliada Tour to jedno z największych wydarzeń z cyklu halowych zawodów jeździeckich w Polsce, autoryzowane jest przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).
  • Rywalizację zawodników będzie można zobaczyć w czterech miastach: Warszawie (16-19.11.2023), Poznaniu (7-10.12.2023), Sopocie (1-4.02.2024) i Krakowie (22-25.02.2024), gdzie odbędzie się wielki finał.
  • Biorący udział w zawodach na warszawskim Torwarze wicemistrz Polski Dawid Kubiak mówi, że jest sentymentalnie związany z tym miejscem.

Konkursy rozgrywane w ramach cyklu Cavaliada Tour Warszawie, Poznaniu i Krakowie zaliczane są do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Rywalizacja rozpoczyna się od zawodów w warszawskiej hali Torwar. - Po kilku latach przerwy wróciliśmy do rangi trzech gwiazdek. To oznacza, oczywiście, wyższą pulę nagród, ale także więcej konkursów zaliczanych do światowego rankingu - mówi Dyrektor Biura Zawodów Henryk Święcicki.

Cavaliada Warszawa. Sprawdź program.

Wyścigi na Torwarze trwają od rana w czwartek (16 listopada). Wieczorem odbyła się pierwsza runda WKKW, a kolejne konkursy będą rozgrywane codziennie, aż do niedzieli, kiedy to o godz. 15.30 rozpocznie się najważniejszy konkurs Grand Prix Warszawy, z którego punkty liczą się do rankingu Cavaliada Tour.

>>>SPRAWDŹ PROGRAM WYDARZENIA<<<

- Będziemy to śledzić, obserwować, no i oczywiście kibicować Polakom - zapewnia Święcicki.

>>>Posłuchaj podcastów Dariusza Urbanowicza, poświęconych Cavaliadzie i tematyce jeździectwa.<<<

Od kibicowania tacie po tytuł wicemistrza Polski

W polskiej ekipie jest m.in. wicemistrz kraju Dawid Kubiak, który pojedzie na koniu Flash Blue B (jego  zapasowy koń nosi imię Szuler). Dawid jest synem legendy polskiego jeździectwa, Grzegorza Kubiaka -  olimpijczyka z Aten, uczestnika najbardziej prestiżowych konkursów świata. - Jestem związany sentymentalnie z tym miejscem - mówi polski reprezentant. - Zaczynałem jeszcze w roli kibica, gdy najważniejsze starty w swej karierze miał mój tata.

Grzegorz Kubiak startował tutaj przed laty jako reprezentant klubu jeździeckiego z podwarszawskiego Zaborowa. - Ja też na swój finał Pucharu Świata, na który udało mi się kiedyś zakwalifikować, również miałem okazję zrobić to tutaj, na Torwarze. Jest to dla mnie na pewno wyjątkowe miejsce - zapewnia Dawid.

Posłuchaj

2:52
Dawid Kubiak przez Cavaliadą: Torwar to dla mnie wyjątkowe miejsce (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: Wielkie święto jeździectwa. Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka na Cavaliada Tour

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar 
Autor materiału reporterskiego: Dariusz Urbanowicz
Data emisji: 16.11.2023
Godzina emisji: 17.39

kc/pj

Polecane