Trudne początki kariery Adama Drivera. "Czułem, jakbym był na Marsie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trudne początki kariery Adama Drivera. "Czułem, jakbym był na Marsie"
Adam Driver odebrał specjalną nagrodę dla aktora podczas gali otwarcia 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, 11 bm. w CKK Jordanki w Toruniu.Foto: PAP/Mikołaj Kuras

– Czułem, jakbym był na Marsie, nie miałem styczności z prawdziwym światem kina – tak początki swojej aktorskiej kariery wspomina Adam Driver. 39-letni aktor gościł w Toruniu na festiwalu EnergaCAMERIMAGE. W grudniu do kin wejdzie jego najnowszy film "Ferrari".

  • Adam Driver przyjechał na festiwal EnergaCAMERIMAGE, by odebrać nagrodę specjalną.
  • W swoim najnowszym filmie "Ferrari" aktor wciela się w postać Enza Ferrariego, legendarnego założyciela znanej na całym świecie firmy motoryzacyjnej.
  • Driver zagrał m.in. w filmach "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" (2015), "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" (2017) oraz "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" (2019). Był nominowany do Oscara za role w filmach "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" (2018) i "Historia małżeńska"(2019).

Adam Driver odebrał nagrodę specjalną dla aktora podczas gali otwarcia 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, która odbyła się w sobotę, 11 listopada, w CKK Jordanki w Toruniu. Przy okazji udzielił wywiadu dziennikarzowi radiowej Trójki.

Długa droga z Marsa do Hollywood

Driver urodził się w San Diego w Kalifornii, ale wychowywał się w prowincjonalnym miasteczku Mishawaki w stanie Indiana. Początki jego aktorskiej kariery nie wyglądały różowo. – Próbowałem zostać aktorem, już mając 18 lat. Jednak z racji tego, że pochodzę z części Stanów Zjednoczonych, w której aktorstwo nie jest rozwinięte, początkowo mi się to nie udawało. Zdarzało mi się grać w jakichś małych filmach, czasem w teatrze. Czułem, jakbym był na Marsie, nie miałem styczności z prawdziwym światem kina – opowiadał aktor.

Walka o spełnienie młodzieńczych marzeń jest tym, co łączy Drivera z granym przez niego bohaterem najnowszego filmu "Ferrari". Słynny kierowca wyścigowy i założyciel wytwórni samochodów, Enzo Ferrari, zanim został motoryzacyjnym magnatem, bezskutecznie starał się o pracę w fabryce Fiata w Turynie. Jednak ta porażka nie podcięła mu skrzydeł. – To jest coś, co nas inspiruje do pracy nad sobą, nie ma żadnej innej opcji – mówił Adam Driver.  

Aktor Adam Driver, przy okazji wizyty na festiwalu EnergaCAMERIMAGE w Toruniu, udzielił wywiadu reporterowi Trójki, Pawłowi Turskiemu. Aktor Adam Driver, przy okazji wizyty na festiwalu EnergaCAMERIMAGE w Toruniu, udzielił wywiadu reporterowi Trójki, Pawłowi Turskiemu.

Włoska przygoda Adama Drivera

Posłuchaj

3:27
Trudne początki kariery Adama Drivera (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Oscary nie są najważniejsze

Driver ma na swym koncie dwie nominacje do Oscarów, ale jeszcze nigdy nie udało mu się zdobyć tej cennej statuetki. Film "Ferrari" może to zmienić, bowiem jego akcje stoją wysoko na giełdzie tegorocznych tytułów wymienianych wśród kandydatów do oscarowych nominacji. Sam aktor nie nastawia się jednak na to, że zostanie uhonorowany.

Nikt nie robi filmu takiego, jak "Ferrari", z myślą o tym. Podczas zdjęć nie rozmawiamy na planie o tym, co wydarzy się później. Ja skupiam się tylko na tym, jak nie zmarnować okazji, jaką jest zagranie w filmie opowiadającym o kulturze innej niż moja. To jedyna rzecz, o jakiej myślę. A czy potem za moją grę będzie nagroda Akademii, na to nie mam już żadnego wpływu – stwierdził Adam Driver.

Posłuchaj

3:00
Adam Driver o swoich szansach na Oscara (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Polska premiera filmu "Ferrari" zaplanowana jest na 29 grudnia 2023 roku.

ADAM DRIVER W TRÓJCE: Czułem, jakbym był na Marsie/YouTube Trójka Program 3 Polskiego Radia


Czytaj też: 

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Piotr FiranRadosław Nałęcz
Autor materiału: Paweł Turski
Data emisji: 13.11.2023
Godzina emisji: 8.15

kc

Polecane