GKS Tychy zdobył hokejowy Superpuchar Polski. Zwycięska bramka padła minutę przed końcem!

• Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Hokeiści GKS Tychy sięgnęli po Superpuchar Polski po zaciętym meczu z GKS Katowice wygranym 4:3Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Emocjonujący początek sezonu hokejowego w Polsce: w walce o Superpuchar Polski zmierzyły się zespoły GKS Tychy i GKS Katowice. Niespodziewanie zwyciężył ten pierwszy po bardzo zaciętym meczu: decydujący gol padł minutę przed końcem meczu! Oby z takim zacięciem i z tak dobrymi rezultatami walczyła reprezentacja hokeistów, która w maju awansowała do Mistrzostw Świata elity, które odbędą się w maju 2024  roku w Czechach.

• GKS Tychy zdobył hokejowy Superpuchar Polski. To już czwarty triumf tej drużyny w rozgrywkach o to trofeum.
  • W maju 2024 roku polscy hokeiści po 22 latach przerwy ponownie wystąpią w Mistrzostwach Świata elity, które będą rozgrywane w Czechach.
  • Ile jest klubów hokejowych w Polsce? Polska Hokej Liga wlicza 9 drużyn.
  • Hokej na lodzie jest sportem narodowym w Kanadzie, a nieoficjalnie również w Czechach i na Słowacji. Popularność święci również w Skandynawii.

Sukces GKS Tychy i ich nowego trenera

Jak uważała większość ekspertów, faworytem tego spotkania, był zespół z Katowic. Świadczyły o tym imponujące wyniki w ostatnim sezonie – 12 wygranych meczy pod rząd – oraz osiem zwycięstw w ośmiu ostatnich spotkaniach z Tychami. A jednak stało się inaczej: – Nowy trener znalazł pomysł na dotarcie do umysłów swoich zawodników i to oni mają powód do radości – mówił komentator hokeja Patryk Rokicki.

Chodzi o Pekkę Tirkkonena, który od niedawna prowadzi GKS Tychy. – Doświadczony 55-letni Fin, uznana marka w Europie. Pracował w kilku mocnych ligach w Europie i kapitalnie zaczął swoją przygodę z Polską – ocenia Rokicki.

– Ciężki mecz: gra się toczyła z jednej i drugiej strony tafli, trzeba było dużo jeździć, dużo energii poświęciliśmy – podsumował spotkanie na antenie TVP Sport bohater meczu, strzelec decydującej bramki, Bartosz Ciura.

Mistrzostwa Świata: utrzymać się w elicie

Tak zacięty i emocjonujący, stojący na wysokim poziomie mecz o Superpuchar Polski to dobry prognostyk na początek sezonu hokejowego. Sezonu zupełnie innego, niż poprzednie: – To sezon, na który polski hokej czekał 22 lata. Ostatni raz w elicie graliśmy w Szwecji w 2002 roku, więc teraz trzeba zrobić wszystko, aby się w niej utrzymać, aby ta przygoda nie trwała tylko rok. To będzie arcytrudne zadanie – ocenia komentator hokeja Patryk Rokicki.

Polacy awans do Mistrzostw Świata elity w 2024 roku, wywalczyli na MŚ Dywizji IA, rozgrywanych w Nottingham. Zajęli tam drugie miejsce przegrywając tylko jedno spotkanie z gospodarzami turnieju.

Utrzymanie się wśród najlepszych nie będzie łatwe: na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w maju 2024 roku w Pradze i Ostrawie, nasza drużyna zmierzy się z USA, a także Niemcami, Szwecją, Słowacją, Łotwą, Francją i Kazachstanem.