Nowy "Wiedźmin" – czym Andrzej Sapkowski zaskoczy fanów kultowej serii?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowy "Wiedźmin" – czym Andrzej Sapkowski zaskoczy fanów kultowej serii?
Wiedźmin stał się ikoną popkulturyFoto: Cezary Pecold / Forum

Wiadomość o tym, że Andrzej Sapkowski pracuje nad nową odsłoną historii o Wiedźminie zelektryzowała fanów słynnej sagi. – Chcemy powrócić do emocji i uczuć, które tobą towarzyszyły nam przy pierwszej lekturze – mówi dziennikarz i krytyk filmowy Julian Jeliński.

  • "Wiedźmin" to cykl książek fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Od premiery ostatniej z nich minęło ponad dwadzieścia lat.
  • Na podstawie sagi Sapkowskiego powstały znane na świecie seriale i gry komputerowe.
  • Na premierę nowej części "Wiedźmina" zaczekamy najprawdopodobniej do 2024 roku.

– Pracuję nad nową książką o Wiedźminie. Dosyć pilnie. Jeszcze może rok, nie dłużej – stwierdził na początku sierpnia 75-letni Andrzej Sapkowski podczas wirtualnego spotkania z ukraińskimi czytelnikami. Ta wiadomość wywołała poruszenie nie tylko wśród fanów literatury fantasy, bowiem Wiedźmin to dziś bohater światowej popkultury.  

Natychmiastowy bestseller?

Z tego też powodu dziennikarz Julian Jeliński jest zdania, że nowa książka Sapkowskiego tuż po wydaniu stanie się bestsellerem w wielu krajach. – W tym momencie on nie pisze tylko dla nas, rodaków, on pisze dla całego świata – stwierdził gość Trójki, porównując Wiedźmina do Harry'ego Pottera, bohatera wyobraźni milionów czytelników.

Na razie nic nie wiadomo na temat szczegółów powstającej powieści. Autor nie zdradził nawet, czy chronologicznie będzie to kontynuacja serii czy prequel.

Co dalej z Geraltem?

Fani zadają sobie również pytanie o to, czy po tak długiej przerwie tytułowy bohater będzie takim samym Geraltem z Rivii, jakiego pokochali przed laty.

– Podobnie jak z bohaterami filmów czy seriali, którzy wracają po 30, 40 latach, my nie chcemy zobaczyć rozwoju. Chcemy powrócić do emocji i uczuć, które tobą towarzyszyły nam przy pierwszej lekturze – uważa Julian Jeliński. – Ja chcę tego samego mruka, który czasem rzuci bardzo szorstkim żartem i tak naprawdę ma całkiem niezłe poczucie humoru – dodał gość "Trójki do trzeciej".

Posłuchaj

8:10
Nowy "Wiedźmin" – czym Andrzej Sapkowski zaskoczy fanów kultowej serii? (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Julian Jeliński (dziennikarz i krytyk filmowy) 
Data emisji: 7.08.2023
Godzina emisji: 12.15

kc

Polecane