Reklama

reklama

Królewskie Arkady Sztuki 2023: Ginczanka, Młynarski, Wodecki, teatr i warsztaty dla dzieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Królewskie Arkady Sztuki 2023: Ginczanka, Młynarski, Wodecki, teatr i warsztaty dla dzieci
Arkady KubickiegoFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

Już po raz 14. Zamek Królewski zaprasza na Królewskie Arkady Sztuki: cykl ekscytujących spotkań z teatrem i muzyką. Pod historycznym ceglanym sklepieniem Arkad Kubickiego i w Ogrodach Królewskich zagoszczą znakomici artyści, a bogaty i zróżnicowany program pozwoli każdemu, niezależnie od wieku, znaleźć coś dla siebie. W tym roku zabrzmią piosenki Wojciecha Młynarskiego i Zbigniewa Wodeckiego, a na festiwalowej scenie wystąpią: m.in. Rafał Bartmiński, Piotr Baron, Agnieszka Przepiórska i Katarzyna Żak.

  • Królewskie Arkady Sztuki 2023 odbywać się będą w sierpniowe piątki i soboty w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Królewskich. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
  • Tegoroczna edycja Królewskich Arkad Sztuki rozpocznie się w piątek, 4 sierpnia, monodramem Agnieszki Przepiórskiej „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, a zakończy w sobotę, 26 sierpnia, koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kos-Nowickiego.
  • Królewskie Arkady Sztuki są festiwalem rozumianym jako święto sztuki – mówi Tomasz Taraszkiewicz, twórca festiwalu.

Na początek monodram „Ginczanka” Agnieszki Przepiórskiej

– Królewskie Arkady Sztuki są festiwalem, ale festiwalem rozumianym jako święto sztuki. Zaczynamy w piątek, 4 sierpnia o godz. 20, spektaklem „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej z Krakowa. To jest opowieść o młodym, wspaniałym talencie literackim, który niestety nie zdążył się rozwinąć, dlatego, że przyszła wojna – mówi Tomasz Taraszkiewicz, twórca festiwalu Królewskie Arkady Sztuki.

 – Festiwal to wydarzenie otwarte dla wszystkich mieszkańców Warszawy i wszystkich, którzy odwiedzają stolicę – podkreśla Andrzej Mrowiec, dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, odpowiadający za festiwalowe koncerty. I zaprasza na piosenki Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Katarzyny Żak. – Później jazz, ale jazz połączony z piosenkami Wodeckiego we wspaniałym wykonaniu Piotra Barona, wybitnego polskiego saksofonisty i jego zespołu – zachęca.

Przeczytaj także


Dzieci tez się mogą bawić

Ale w programie są też propozycje dla najmłodszych i całych rodzin. – Będą to dwa przedstawienia i dwa spotkania z muzyką. Zależy nam na rodzinach, na wspólnym spędzaniu czasu dziecka z rodzicem. Zależny nam na tym, aby to było spotkanie familijne – deklaruje Iwona Mirosław-Dolecka, dyrektorka Żoliborskiego Domu Kultury. – Zależy nam na tym, aby do takich młodych ludzi docierać, bo edukacja kulturalna zaczyna się na tym właśnie poziomie – wskazuje.

Szczegółowy program Królewskich Arkad Sztuki 2023 można znaleźć na stronie Zamku Królewskiego w Warszawie i na mediach społecznościowych.




Posłuchaj

3:17
W piątek 4 sierpnia ruszają 14. Królewskie Arkady Sztuki (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Justyna Grabarz
Autor materiału reporterskiego: Jacek Frentzel
Data emisji: 2.08.2023
Godzina emisji: 14.43

pr

Polecane