Orlen Wyścig Narodów 2023 – czas na polskie etapy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Orlen Wyścig Narodów 2023 – czas na polskie etapy
W sobotę kolarze wystartowali z Bukowiny TatrzańskiejFoto: Orlen Wyścig Narodów/PT Photos

– Będziemy próbować zabierać się w odjazdy i walczyć o wygranie etapu – mówi trener polskiej reprezentacji Tomasz Brożyna przed kolejną odsłoną Orlen Wyścigu Narodów 2023. W sobotę kolarze mają do pokonania trasę z Bukowiny Tatrzańskiej do Nowego Sącza.

Po Węgrzech i Słowacji czas na Polskę – ok. godz. 9 rano wystartował czwarty etap Orlen Wyścigu Narodów. Jego liderem pozostaje Duńczyk Nikolaj Mengel, natomiast w klasyfikacji drużynowej na czele jest Francja. Polacy na razie pozostają daleko od czołówki, ale ta sytuacja może się zmienić po dzisiejszym etapie.

O taktyce na jego rozegranie opowiadał w Trójce Tomasz Brożyna. – To, co zakładaliśmy na początku: zabieranie się w odjazdy, walczenie o wygranie etapu – mówił trener polskiej reprezentacji. Zwrócił on uwagę, że klasyfikacja wyścigu wciąż jest sprawą otwartą, a jego losy będą się ważyć do końca. – Na którymś z polskich etapów może przyjść odjazd na metę. Postaramy się w nim być – zapowiedział Brożyna.

Dziś kolarze mają do przejechania 129 kilometrów po malowniczej trasie łączącej Bukowiną Tatrzańską z Nowym Sączem. W niedzielę ostatni etap wyścigu, z metą w okolicach hotelu Arłamów w sercu Bieszczad. Relacje z Orlen Wyścigu Narodów przekazywane są na bieżąco na antenie Trójki.

Trasa czwartego etapu Orlen Wyścigu Narodów Trasa czwartego etapu Orlen Wyścigu Narodów

Orlen Wyścig Narodów po raz pierwszy odbywa się w trzech krajach: na Węgrzech i na Słowacji oraz w Polsce. Startują w nim najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata. Na starcie stanęło 25 ekip, w tym 22 reprezentacje narodowe oraz 3 rodzime drużyny zaproszone przez organizatora wyścigu, Czesława Langa.

Posłuchaj

4:41
Orlen Wyścig Narodów 2023 – czas na polskie etapy (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Autorka materiału: Jakub Niziński
Data emisji: 27.05.2023
Godzina emisji: 8.29

kc/aw


Polecane