Trójka na ORLEN Wyścig Narodów 2023 [SPRAWDŹ RELACJE]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na ORLEN Wyścig Narodów 2023 [SPRAWDŹ RELACJE]
Brytyjczycy Robert Donaldson (L) i Noah Hobbs (C) oraz Włoch Francesco Busatto (P) finiszują na mecie 4. etapu kolarskiego ORLEN Wyścigu Narodów - UCI NATIONS CUP UNDER 23 w Nowym Sączu o długości 129 km., 27 bm. ORLEN Wyścig Narodów to impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Startują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarFoto: PAP/Grzegorz Momot

Łączenia na żywo, materiały reporterskie i rozmowy z ekspertami. Program 3 Polskiego Radia zaprosił do śledzenia relacji z ORLEN Wyścig Narodów, który rozpoczął się w środę 24 maja i trwał do niedzieli 28 maja. Zapraszamy do wysłuchania audycji specjalnych oraz relacji wysłanników Polskiego Radia! 

ORLEN Wyścig Narodów 2023 w radiowej Trójce pojawiał się od środy do piątku w audycji "Pora na Trójkę" od godz. 6.00, w "Zapraszamy na weekend" od godz.  10.00 oraz "Zapraszamy do Trójki" (godz.15.00). W sobotę, 27 maja w "Trzymaj z Trójką" (godz. 15.00). Na specjalne relacje w "Serwisach sportowych" zapraszał Kuba Niziński (środa-piątek, od godz. 8.30), 27 maja w sobotę od godz. 7.05 oraz 28 maja od godz. 7.05. Niedzielnej relacji z Arłamowa  można będzie wysłuchać także w "Trzeciej stronie medalu" o godz. 17.00. 

Informacje z kolejnych etapów i relacje z ORLEN Wyścig Narodów 2023 można znaleźć >>>TUTAJ<<<

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Tour de Pologne 

Pierwszy etap, 24 maja, w całości przebiegał przez terytorium Węgier. Kaposvár-Balatonföldvar to odcinek o długości 132 km, emocjonująca trasa, szczególnie w drugiej połowie, która zakończyła się krótkim, ale stromym podjazdem prowadzącym do mety znajdującej się na brzegu jeziora Balaton.


Posłuchaj

4:21
Posłuchaj relacji z pierwszego etapu ORLEN Wyścig Narodów
+
Dodaj do playlisty
+

 

W drugim etapie rywalizacji na terenie Węgier kolarze pokonali 152-kilometrową trasę z Hatvan do Bükkszentkeresztu. Najlepszy okazał się reprezentant Wielkiej Brytanii Lukas Nerurkar.


Posłuchaj

4:00
Posłuchaj relacji z drugiego etapu ORLEN Wyścig Narodów
+
Dodaj do playlisty
+

 

Trzeci etap ORLEN Wyścig Narodów 2023 rozgrywany był na terenie Słowacji, miał 124 km i przebiegał na trasie Levoča - Štrbské Pleso. Najlepszym okazał się Włoch Francesco Busatto.

Posłuchaj

6:58
Posłuchaj relacji z trzeciego etapu ORLEN Wyścig Narodów
+
Dodaj do playlisty
+

W sobotę kolarze ścigali się w Polsce. Czwarty etap - 129 kilometrów z Bukowiny Tatrzańskiej do Nowego Sącza - triumfował Brytyjczyk Robert Donaldson.

Posłuchaj

3:15
Posłuchaj relacji z czwartego etapu ORLEN Wyścig Narodów
+
Dodaj do playlisty
+
Orlen Wyścig Narodów 2023 za nami. Peleton dojechał do mety Orlen Wyścigu Narodów. Na piątym, ostatnim etapie kolarze mieli do pokonania trasę o długości 145 kilometrów. Zwyciężył Portugalczyk Antonio Morgado. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Słoweniec Gal Glivar. Bohaterem wśród Polaków, podobnie jak w sobotę był Mateusz Gajdulewicz.

Posłuchaj
01:04 PR3 2023_05_28-15-05-59 podsumowanie 5 etapu i całego Wycigu narodow.mp3 Posłuchaj relacji z piątego etapu ORLEN Wyścig Narodów

Posłuchaj

5:36
Posłuchaj podsumowania ORLEN Wyścig Narodów:
+
Dodaj do playlisty
+

 


ORLEN Wyścig Narodów

V edycja ORLEN Wyścig Narodów, która  wystartowała 24 maja, zainaugurowała tegoroczny cykl Pucharu Narodów UCI U23. Najbardziej utalentowani zawodnicy z całego świata mają do pokonania pięć odcinków, a trasa przebiega przez Węgry, Słowację i Polskę. Po raz pierwszy w historii wyścigu trasy poszczególnych etapów będą przebiegać częściowo poza granicami Polski. W zawodach biorą udział 22. reprezentacje narodowe oraz 3 drużyny kolarskie z Polski. Wielki finał zaplanowany został na 28 maja w Hotelu Arłamów. 27 maja, w Arłamowie odbył się również wyścig dla amatorów – ORLEN Lang Team Race, rozgrywany na odcinku 75 kilometrów. 

O Orlen Wyścigu Narodów 2023, jego tegorocznej specyfice i nowinkach na trasie w audycji "Trzecia strona medalu" w rozmowie z Henrykiem Sytnerem opowiadał jego dyrektor Czesław Lang.

– Dla nas w Lang Team ważne jest nie tylko organizowanie dużych imprez takich, jak Tour de Pologne UCI World Tour, ale także stawianie na rozwój kolarstwa w Polsce i za granicą w kategoriach młodzieżowych. Jesteśmy dumni, że dajemy kolarzom U23 pochodzącym z całego świata możliwość rywalizacji na wysokim poziomie i w świetnych warunkach. Dla wielu będzie to okazja do zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie ORLEN Wyścig Narodów, nie tylko pod względem liczby etapów - z 2 do 5,  ale także pod względem trasy, włączając do wyścigu dwa nowe kraje: start i dwa etapy na Węgrzech oraz piękny górski etap na Słowacji. Następnie dwa etapy w Polsce z wielkim finałem w Hotelu Arłamów – mówił Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu. 


Posłuchaj

2:12
Orlen Wyścig Narodów Czesław Lang w rozmowie z Henrykiem Sytnerem (Trzecia Strona Medalu)
+
Dodaj do playlisty
+

 


ZOBACZ TRASĘ WYŚCIGU: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Tour de Pologne 

Informacje z trasy wydarzenia pojawią się także na antenie radiowej Czwórki w "Przeglądzie sportowym" o godz. 7.45 i 16.30. 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia

mat. pras. / rk /zch/kc/gs


PolskieRadio24.pl PolskieRadio24.pl

Polecane