Spotkanie z pszczółkami. Miodowa Noc Muzeów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Spotkanie z pszczółkami. Miodowa Noc Muzeów
O pozyskiwaniu miodu i życiu pszczół można się dowiedzieć w Muzeum Miodu w PszczółkachFoto: shutterstock/wirakorn deelert

W Trójce inspirujemy do efektywnego spędzenia Nocy Muzeów. Wraz z Witoldem Lazarem przenosimy się do Pszczółek, gdzie znajduje się Muzeum Miodu. 

Niedaleko Gdańska znajduje się miejscowość o uroczej nazwie Pszczółki. Nazwa w tym przypadku nie jest myląca, ponieważ znajduje się tam Muzeum Miodu, które także zaprasza do odwiedzin w Noc Muzeów w sobotę 13 maja.


"Akademia Młodego Pszczelarza"

– Można powiedzieć, że u nas to będzie podwieczorek, ponieważ udział w akcji bierzemy w godzinach 17.00-19.30 ze względu na to, że adresatami naszych działań w tym roku są przede wszystkim najmłodsi odbiorcy, czyli dzieci – tłumaczy Michał Piotrowicz, dyrektorem muzeum. – Startujemy filmem dokumentalnym "Akademia Młodego Pszczelarza", który powstał w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego, a którego autorem jest Gmina Pszczółki.

Dzięki projekcji filmu, ale także zwiedzając muzeum, dzieci będą mogły zapoznać się nie tylko z podstawowymi informacjami na temat życia pszczół, zdobędą również wiedzę, jak o nie dbać, jak im nie przeszkadzać i jak zakłada się rodziny pszczele.


Zwiedzanie i warsztaty

Na zwiedzających czekają liczne atrakcje. – Jedną z nich są warsztaty plastyczne dla rodzin, które również niosą element ekologiczny – zauważa gość Trójki.  Będą to warsztaty, w których będziemy używać materiałów z recyklingu, czyli kartonu, sznurka, torebki. Będziemy wykonywali tak zwane ekopszczoły.

Wśród licznych eksponatów muzeum, można zobaczyć m.in. stroje, odymiacze i akcesoria pszczelarskie. W swoich zasobach muzealnicy mają także wiele rodzajów wirówek do miodów, także te z początku XX wieku, na których przykładzie można się dowiedzieć, jak pozyskiwano miód jeszcze przed erą elektryczności. – Podczas wizyty w Muzeum Miodu można będzie także własnoręcznie wykonać świeczki z wosku pszczelego – zdradza Michał Piotrowicz. – Jest to miłe ukoronowanie i piękna, aromatyczna pamiątka z pobytu w naszym muzeum.

Czytaj też: 


Posłuchaj

6:03
O atrakcjach Muzeum Miodu w Pszczółkach opowiada dyrektor Michał Piotrowicz (Zapraszamy na weekend)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Witold Lazar
Goście: Michał Piotrowicz (Muzeum Miodu w Pszczółkach)
Data emisji: 12.05.2023
Godzina emisji: 12.28

aw


Polecane