Pokazać najciekawsze zakątki Polski. Jak zrobią to vlogerzy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pokazać najciekawsze zakątki Polski. Jak zrobią to vlogerzy?
W ramach konkursu vlogerzy będą musieli w ciekawy sposób zachęcić do zwiedzania najciekawszych zakątków PolskiFoto: Mikadun/Shutterstock

Niedługo rozpoczną się VI Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów, kolejna edycja popularnej akcji Polskiej Organizacji Turystycznej. Konkurs skierowany jest do twórców wideo prowadzących autorskie kanały w serwisach społecznościowych, na których publikują filmy o charakterze podróżniczym, górskim, kulinarnym lub edukacyjnym.

Przed vlogerami, którzy zechcą wziąć udział w konkursie, stoi niełatwe zadanie – jak pokazać najciekawsze zakątki Polski w atrakcyjny dla odbiorcy sposób? Co więcej, jakie miejsca warto polecić? Jak ocenia Jacek Janowski z Polskiej Organizacji Turystycznej, wśród nadesłanych materiałów pojawi się mnóstwo miejsc nieoczywistych. – Chodzi o to, żeby docierać do osób skupionych wokół vlogerów, blogerów i influencerów, aby pokazywać miejsca nieoczywiste. A vlogerzy potrafią to robić, przygotowując różnego rodzaju vlogi i reportaże. To efektywnie dociera do takich turystów – wyjaśnia rozmówca Jacka Frentzla.

Zachęcanie do zwiedzania Polski poprzez materiały filmowe może mieć również walory edukacyjne. – Vlogerzy walczą o nagrody, ale też realizują swoją pasję, jaką są podróże. Mogą docierać do miejsc nieoczywistych, mniej znanych, i edukować również, jak podróżować z rodziną i samodzielnie – dodaje Jacek Janowski.

Współpraca i zrównoważona turystyka

Jednym z kryteriów oceniania przez organizatorów nadesłanych materiałów filmowych będzie zrównoważona turystyka. – Będziemy patrzeć na aktywność fizyczną i miejsca dostępne dla wszystkich turystów. Większość tych materiałów będą także przygotowane z lokalną społecznością – zaznacza Jacek Janowski.

W pierwszym etapie twórcy mogą zgłaszać swoje kandydatury do udziału w Mistrzostwach poprzez formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel. Oceną zgłoszeń zajmie się jury, w którego skład wchodzić będą podróżnicy, vlogerzy i eksperci związani z branżą turystyczną. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 18 maja.

Czytaj również:


Posłuchaj

5:32
Pokazać najciekawsze zakątki Polski. Jak zrobią to vlogerzy? (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Witold Lazar
Materiał: Jacek Frentzel
Data emisji: 8.05.2023
Godzina emisji: 11.40

qch

Polecane